Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2020

Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiáBiely dom je pod tlakom, aby vysvetlil, koľko informácií mala administratíva o obvineniach, že Rusko ponúkalo militantom napojeným naZdieľať
virus_outbreak_trump_99507 57d1ede14b2c4022a55e050f6eec7886 676x451 30.6.2020- Biely dom je pod tlakom, aby vysvetlil, koľko informácií mala administratíva o obvineniach, že Rusko ponúkalo militantom napojeným na Taliban odmeny za zabíjanie amerických vojakov v Afganistane.
Oficiálni predstavitelia trvajú na tom, že prezidenta Donalda Trumpa o údajnej dohode z roku 2019 "osobne" neinformovali, no podľa najnovších správ amerických médií, dostal prezident koncom februára informácie v písomnej forme.

Existujú preto obavy, že Trump mal prístup k informáciám o tom, že americkým silám hrozí nebezpečenstvo, ale nekonal.

V nevhodnom čase


Obvinenia údajne vyšli na povrch v čase, keď sa Spojené štáty pokúšali rokovať o mierovej dohode s Talibanom o ukončení 19-ročnej vojny v Afganistane a Trump sa zároveň snažil zlepšiť vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Noviny The New York Times, Washington Post a Wall Street Journal predtým citovali amerických predstaviteľov, podľa ktorých jednotka ruskej vojenskej spravodajskej služby spájaná s pokusmi o vraždy v Európe minulý rok militantom ponúkla odmeny.

Podozrivé úmrtia


V roku 2019 prišlo v Afganistane o život 20 amerických vojakov, no podľa New York Times nie je jasné, ktoré úmrtia sú podozrivé.

Rusko obvinenia odmietlo a Taliban sa vyjadril, že nemal žiadnu dohodu s ruskou tajnou službou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kultúre je potrebné venovať pozornosť, malo by na to myslieť aj súčasné vedenie, myslí si kulturologička
<< predchádzajúci článok
Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe

Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiá - diskusné fórum čitateľov