Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2022

Čaputová: Pre rodičov s deťmi so zdravotným znevýhodnením nerobíme dosťDeti so zdravotným znevýhodnením a ich rodičov hlava štátu privítala aj v Prezidentskom paláci.Zdieľať
Čaputová: Pre rodičov s deťmi so zdravotným znevýhodnením nerobíme dosť

Ako spoločnosť zďaleka nerobíme dosť, aby rodičia s deťmi so zdravotným znevýhodnením mali podporu, akú potrebujú. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti pri príležitosti sobotného Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím.


"Je veľmi potrebné dotiahnuť už začaté reformy vzdelávania detí so špeciálnymi potrebami, k čomu sme sa zaviazali v pláne obnovy. Potrebujeme tiež posilniť služby včasnej intervencie pre rozvoj dieťaťa a ďalšie služby a veľmi myslieť aj na to, že práve takéto rodiny patria medzi tie, na ktoré najviac vplýva zdražovanie," upozornila prezidentka.

Rodičia zdravotne znevýhodnených detí sú podľa Čaputovej inšpiráciou tým, akou oporou sú nielen svojim deťom, ale i vzájomne ďalším rodinám. "Musíte mať pocit ďaleko väčšej podpory aj našej spoločnosti, ktorej ste rovnocennou súčasťou," poznamenala.

Deti so zdravotným znevýhodnením a ich rodičov hlava štátu privítala aj v Prezidentskom paláci. Ako priblížila Čaputová, rodičia z Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením jej rozprávali o živote svojich detí, o ich každodennom zápase o dôstojnosť, aby mohli čo i len trochu fungovať ako každá iná rodina v bežnom živote. Témou boli aj chýbajúce podporné služby či nepripravenosť škôl a škôlok na vzdelávanie znevýhodnených detí. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deti so zdravotným znevýhodnením sú neviditeľné. Čaputová ich privítala v Prezidentskom paláci (foto)
<< predchádzajúci článok
Vláda nemôže podľa Pčolinského zavádzať výdavkové limity v čase krízy. Dúfa, že Brusel urobí výnimku