Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2022

Deti so zdravotným znevýhodnením sú neviditeľné. Čaputová ich privítala v Prezidentskom paláci (foto)Ako spoločnosť nerobíme dosť pre podporu detí so zdravotným znevýhodnením. Skonštatovala to v sobotu prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti po tom, čo sa ...Zdieľať
316043544_696841948465844_3156887942982635293_n 676x376 3.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ako spoločnosť nerobíme dosť pre podporu detí so zdravotným znevýhodnením. Skonštatovala to v sobotu prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti po tom, čo sa pri príležitosti Medzinárodného dňa osôb so zdravotným znevýhodnením stretla so zdravotne postihnutými deťmi a ich rodičmi v Prezidentskom paláci.

Dotiahnuť začaté reformy


Je veľmi potrebné dotiahnuť už začaté reformy vzdelávania detí so špeciálnymi potrebami, k čomu sme sa zaviazali v Pláne obnovy. Potrebujeme tiež posilniť služby včasnej intervencie pre rozvoj dieťaťa a ďalšie služby a veľmi myslieť aj na to, že práve takéto rodiny patria medzi tie, na ktoré najviac dopadá zdražovanie,“ poukázala Čaputová.

Komunita je neviditeľná


Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením upozornila prezidentku na to, že komunita detí so zdravotným znevýhodnením je neviditeľná. Rodičia hendikepovaných detí na stretnutí rozprávali o živote svojich detí, o ich každodennom zápase o dôstojnosť, aby mohli čo i len trochu fungovať ako každá iná rodina v bežnom živote.

Zároveň upriamili pozornosť na to, ako na Slovensku chýbajú podporné služby, ako nepripravené sú často školy a škôlky na vzdelávanie takýchto detí. Podľa slov prezidentky musia mať tieto rodiny pocit ďaleko väčšej podpory našej spoločnosti, ktorej sú rovnocennou súčasťou.
Zdroj: Webnoviny.sk - Deti so zdravotným znevýhodnením sú neviditeľné. Čaputová ich privítala v Prezidentskom paláci (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina musí dostať šancu ukotviť sa v štruktúrach slobodných krajín Západu, vyhlásil Káčer
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Pre rodičov s deťmi so zdravotným znevýhodnením nerobíme dosť