Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2024

Čaputová sa stretla s českým prezidentom Petrom Pavlom v rámci svojej rozlúčkovej návštevyPrezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu v rámci svojej rozlúčkovej návštevy Českej republiky stretla na Pražskom hrade sZdieľať
640ef9bb96897746257524 676x451 12.6.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu v rámci svojej rozlúčkovej návštevy Českej republiky stretla na Pražskom hrade s českým prezidentom Petrom Pavlom. Ide o poslednú zahraničnú cestu úradujúcej slovenskej prezidentky.


Po spoločnom rokovaní a následnej tlačovej konferencii s Petrom Pavlom zasadí Čaputová v pražskej Botanickej záhrade lipu ako národný strom Slovenska. Akt sa uskutoční v rámci projektu Korene osobností, ktorého zámerom je prepojiť spoločenský odkaz významných osobností z rôznych oblastí s prírodným bohatstvom Zeme.

Vo štvrtok predpoludním sa Čaputová zúčastní na 10. ročníku konferencie Prague European Summit, na ktorej vystúpi s príhovorom a prevezme si ocenenie udeľované za rozvoj európskych ideálov Vision for Europe.

Neskôr si preberie z rúk prezidenta ČR najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva. Slovenská prezidentka zároveň udelí Petrovi Pavlovi najvyššie slovenské štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža.

Na záver rozlúčkovej návštevy sa na Pražskom hrade uskutoční slávnostný obed podávaný prezidentom ČR Petrom Pavlom a prvou dámou na počesť prezidentky a jej partnera aj za účasti osobností českého a slovenského politického a spoločenského života.


Zdroj: SITA.sk - Čaputová sa stretla s českým prezidentom Petrom Pavlom v rámci svojej rozlúčkovej návštevy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Niektoré z opatrení pre zlepšenie bezpečnostnej situácie hodnotia progresívci ako nesprávne a nereagujúce na atentát (video)
<< predchádzajúci článok
V Medzinárodnej súťaži krátkych filmov MFF Art Film uvedie 36 titulov z rôznych kútov sveta