18. septembra 2022

Čech Černý víťazom pretekov Okolo Slovenska, najťažšie mu bolo počas stúpania do Banskej Štiavnice

Šampiónom 66. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal český pretekár

okolo slovenska cyklisticke preteky 1 676x451 18.9.2022 (Webnoviny.sk) - Šampiónom 66. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal český pretekár Josef Černý z belgického World Tour tímu Quick-Step Alpha Vinyl.

V sobotňajšej záverečnej etape so štartom v Levoči a cieľom pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach síce finišoval až štrnásty, no to mu nakoniec stačilo na celkový triumf. V etape zvíťazil Holanďan Jasper Haest (VolkerWessels Cycling Team).

Najťažšia etapa

Myslím si, že môžeme byť spokojní. Máme prvé a druhé miesto v celkovej klasifikácii, zopár víťazných etáp... Myslím si, že v tíme môžu byť spokojní. Ja si odnášam krásny pocit z pretekov a víťazstva v nich. Je to pre mňa výnimočný moment a určite si ho ešte niekoľko dní vychutnám,“ povedal Černý po záverečnej etape podľa RTVS.

Priznal, že najviac sa zapotil v druhej etape, počas ktorej cyklisti strávili približne 40 kilometrov v kopcoch. „Do Banskej Štiavnice to bolo na hrane. V piatok to bolo taktiež náročné, ale Banská Štiavnica bola pre mňa asi najťažšia etapa,“ dodal 29-ročný rodák z Prahy, ktorý sa z víťazstva v etapových pretekoch teší po piatich rokoch. Vtedy triumfoval na domácom podujatí v Česku.

Vrchárska súťaž

Vrchársku súťaž už s predstihom vyhral Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa). V sobotu mu stačilo prísť do cieľa v Košiciach a túto podmienku napokon splnil. Najlepším jazdcom do 23 rokov bol Archie Ryan (Jumbo-Visma).

Cenu pre najbojovnejšieho pretekára 66. ročníka získal Jefferson Cepeda (Caja Rural - Seguros RGA). Dres pre najlepšieho domáceho cyklistu si aj po poslednom dni obliekol Martin Svrček (Quick-Step - Alpha Vinyl), ktorý v tejto súťaži viedol od úvodného prológu. Najlepším tímom bolo zoskupenie Jumbo-Visma.

Zdroj: Webnoviny.sk - Čech Černý víťazom pretekov Okolo Slovenska, najťažšie mu bolo počas stúpania do Banskej Štiavnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Vinícius Júnior označil neprajníkov jeho tancov za rasistov a plánuje v nich pokračovať