Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Ceny rekreačných nehnuteľností medziročne stúpli vo všetkých krajochIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský
Bratislava 11. septembra (TASR) – Ceny rekreačných chát a chalúp medziročne stúpli vo všetkých krajoch, čo súvisí aj s celkovým rastom cien nehnuteľností. Médiá o tom informoval portál Nehnuteľnosti.sk


Najvyhľadávanejšie sú stále staršie chaty a chalupy. "Opäť sa však objavujú aj ponuky nových projektov zameraných na rekreačné bývanie vo forme samostatných domov a chát alebo apartmánových bytov," spresnil portál s tým, že tento segment povzbudzuje aj nárast domácich i zahraničných turistov na Slovensku.

Najčastejšie kupujú takéto nehnuteľností mladé rodiny. Výrazne sú zastúpení aj kupujúci tesne pred dôchodkom, ktorí chatu alebo chalupu plánujú využívať aj na celoročné bývanie. Preto často siahnu aj po klasických domoch v dedinách, ktoré by však mali byť v blízkosti prírody. Medzi najvyhľadávanejšie lokality v roku 2019 podľa údajov portálu patria Martin, Senec, Pezinok, Michalovce a Terchová. Vysokú mieru obľúbenosti majú lokality, ako Záhorie, Donovaly, Liptovský Mikuláš či Banská Štiavnica.

Napríklad v Bratislavskom kraji dosahuje priemerná cena chát úroveň približne 63.000 eur. „Najdrahšie nehnuteľnosti na rekreáciu sú aktuálne na brehoch Slnečných jazier v Senci. Cena v prípade luxusných domov sa tu dokáže dostať aj za hranicu 500.000 eur," uvádza portál. Naopak, k najlacnejším alternatívam patria menšie záhradné chatky v okolí Malaciek.

Najdrahšia ponuka rekreačných nehnuteľností je v Prešovskom kraji, vo Vysokých Tatrách. „Za veľkorysé moderné novostavby chát tu bežne zaplatí záujemca viac ako 500.000 eur. Naopak, najlacnejšie chaty na cenovej úrovni 13.000 až 15.000 eur môžu rekreanti nájsť vo východnej časti Prešovského kraja," konštatoval. Pretože lacnejšia ponuka prevažuje, priemerná cena dovolenkovej nehnuteľnosti v tomto kraji je približne 35.000 eur. Prešovský kraj tak patrí k najlacnejším na Slovensku, uzatvára portál Nehnuteľnosti.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarsko v Sýrii neotvára veľvyslanectvo, vyšle tam iba diplomata
<< predchádzajúci článok
Bugár: Most-Híd podporí otvorenie piatkovej mimoriadnej schôdze pléna

Ceny rekreačných nehnuteľností medziročne stúpli vo všetkých krajoch - diskusné fórum čitateľov