Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. septembra 2021

Český prezident Zeman je už v nemocnici dvakrát dlhšie ako naposledyČeský prezident Miloš Zeman je už ôsmy deň v nemocnici. Je to dvakrát dlhšie ako pri jeho predošlom rekondičnom pobyte pred dvomi rokmi. Zatiaľ ...Zdieľať
czech_politics_72888 ba1b592a5ef34bf2a9e1514c7c8d8d68 676x497 21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman je už ôsmy deň v nemocnici. Je to dvakrát dlhšie ako pri jeho predošlom rekondičnom pobyte pred dvomi rokmi. Zatiaľ stále nie je jasné, kedy ho prepustia. Podľa kancelárie prezidenta však už má hlava štátu na stredu naplánovaný pracovný program. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.


Prezidenta ČR v pondelok predpoludním v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) navštívili jeho manželka Ivana Zemanová a dcéra Kateřina. Od utorkovej hospitalizácie Miloša Zemana za ním do nemocnice chodia pravidelne. Opäť ho navštívil aj vedúci prezidentskej kancelárie Vratislav Mynář.

Rodina, nemocnica ani kancelária prezidenta zdravotný stav Miloša Zemana nekomentujú. Nevyjadrujú sa ani o tom, kedy by ho z nemocnice mali prepustiť. Vyzerá to však tak, že to bude čoskoro. „Už v stredu má pán prezident pracovný program v Lánoch,“ povedal pre televíziu Nova prezidentov hovorca Jiří Ovčáček.

Od minulého utorka bol v ÚVN hospitalizovaný aj bývalý český prezident Václav Klaus. V piatok ho prepustili domov. Klaus sa liečil pre problémy súvisiace s vysokým tlakom. Zeman podľa prezidentskej kancelárie trpel dehydratáciou a miernym vyčerpaním. Jeho hospitalizáciu vraj vopred plánovali.


Zdroj: Webnoviny.sk - Český prezident Zeman je už v nemocnici dvakrát dlhšie ako naposledy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý šofér bez vodičáku prišiel pri nehode o život, v aute viezol aj dvojročného syna
<< predchádzajúci článok
Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu

Český prezident Zeman je už v nemocnici dvakrát dlhšie ako naposledy - diskusné fórum čitateľov