Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. septembra 2021

Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí priorituHlavnou úlohou medzinárodného spoločenstva je zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostíZdieľať
bp_0410 676x451 21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hlavnou úlohou medzinárodného spoločenstva je zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal v New Yorku na neformálnom stretnutí ministrov pre zahraničné veci členských štátov Európskej únie (EÚ), ktoré sa konalo počas Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov (OSN).


V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Medzinárodné spoločenstvo plánuje posudzovať ďalšie kroky Talibanu v krajine podľa skutkov, nie podľa verejných vyhlásení. „Predpokladom akejkoľvek dlhodobej stability je dodržiavanie základných ľudských práv a politických slobôd, ochrana žien a príslušníkov etnických a náboženských menšín,“ uviedol Korčok.

EÚ považuje za kľúčové pristupovať k riešeniu dopadov situácie v Afganistane v spolupráci a koordinácii s regionálnymi partnermi. Podľa šéfa slovenskej diplomacie môžu európski lídri iba spoločnými silami zabrániť destabilizácii Afganistanu s negatívnymi dopadmi pre celý región.


Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český prezident Zeman je už v nemocnici dvakrát dlhšie ako naposledy
<< predchádzajúci článok
Pri obvinení Tódovej a Čikovského dochádza podľa ombudsmanky ku kolízii práva na slobodu prejavu s verejným záujmom

Medzinárodné spoločenstvo musí zabrániť humanitárnej katastrofe v Afganistane, Korčok v tom vidí prioritu - diskusné fórum čitateľov