Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. novembra 2022

Charles Michel pôjde 1. decembra do Číny, rokovať chce o ekonomických a ľudskoprávnych témachPredseda Európskej rady Charles Michel odcestuje na budúci týždeň do Číny, kde bude diskutovať s tamojším prezidentom ...Zdieľať
belgium_eu_summit_68584 ff783d39e03d4e8386d9fbf272b7dc48 676x481 25.11.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda Európskej rady Charles Michel odcestuje na budúci týždeň do Číny, kde bude diskutovať s tamojším prezidentom Si Ťin-pchingom o ekonomických záležitostiach týchto dvoch obchodných gigantov a vzťahoch Pekingu s Ruskom a susedným Taiwanom.


Počas jednodňovej návštevy, ktorá sa uskutoční 1. decembra, sa Michel bude snažiť nájsť rovnováhu medzi želaním EÚ zvýšiť export do Číny a potrebou byť pevný voči Pekingu pri obrane demokracie a základných slobôd.

Bude to tiež príležitosť ukázať jednotnú tvár 27-členného bloku po tom, čo nemecký kancelár Olaf Scholz začiatkom tohto mesiaca sám navštívil Čínu. Počas nej naliehal na Čínu, aby uplatnila svoj vplyv na Rusko, a vyjadril obavy v oblasti ľudských práv.


Zdroj: Webnoviny.sk - Charles Michel pôjde 1. decembra do Číny, rokovať chce o ekonomických a ľudskoprávnych témach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brány vianočných trhov na Hlavnom a Františkánskom námestí sa otvoria už v piatok, pripravený je aj pestrý program
<< predchádzajúci článok
Progresívcov a SaS najčastejšie podporujú ľudia s vysokoškolským vzdelaním. Kto volí Hlas, Smer a OĽaNO?