Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. augusta 2020

Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu a vyhla sa karanténeAustrálska diaľková plavkyňa Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa tiež rekordérka vyhla karanténe, ...Zdieľať
chloe 676x400 16.8.2020  - Austrálska diaľková plavkyňa Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa tiež rekordérka vyhla karanténe, ktorej sa inak musí podrobiť každý kto pricestuje z Francúzska do Británie a naopak. Na francúzskom pobreží totiž strávila menej ako desať minút a s nikým sa nestretla.

Úspešný pokus č. 35Tridsaťpäťročná McCardel v sobotu večer vyrazila z Kentu na svoj 35. úspešný pokus o preplávanie prielivu a za 10 hodín a 40 minút dorazila do Calais.

"Cítim sa výborne. Rada by som dnes večer v Anglicku urobila malú oslavu. Mám nesmierne šťastie, že som obklopená toľkou láskou a podporou - od môjho anglického hostiteľa, cez kapitánov podporných lodí a posádky. Teším sa, že s nimi môžem osláviť tento úspech," vyjadrila sa po úspechu.

Plávala celú noc


McCardel vyrazila na zhruba 33-kilometrovú plavbu v sobotu o 21:00 stredoeurópskeho letného času z pláže Abbot's Cliff neďaleko Folkestone a do Francúzska doplávala v nedeľu pred ôsmou ráno.

Momentálne jej patrí druhé miesto v počte preplávaní Lamanšského prielivu, keď prekonala mužský rekord Brita Kevina Murphyho, ktorý to absolvoval 34-krát. Vyrovnanie toho ženského však bude ešte zložité, pretože Alison Streeter, ktorá si vyslúžila aj prezývku "kráľovná Lamanšského prielivu", to dokázala 43-krát.


Zdroj: Webnoviny.sk - Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu a vyhla sa karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Populárny dresing nemeckého výrobcu premenujú, dôvodom má byť jeho rasistický názov
<< predchádzajúci článok
Misia rakety Ariane 5 trvala 47 minút. Na orbitu vyniesla dva telekomunikačné satelity a MEV-2 (video)

Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu a vyhla sa karanténe - diskusné fórum čitateľov