Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. augusta 2020

Misia rakety Ariane 5 trvala 47 minút. Na orbitu vyniesla dva telekomunikačné satelity a MEV-2 (video)Európska nosná raketa Ariane 5 vyniesla na orbitu dva telekomunikačné satelity Galaxy-30 a BSAT-4B, a tiež Mission Extension Vehicle (MEV-2), informuje na svojej webstránke Európska vesmírna agentúra ...Zdieľať
16.8.2020  - Európska nosná raketa Ariane 5 vyniesla na orbitu dva telekomunikačné satelity Galaxy-30 a BSAT-4B, a tiež Mission Extension Vehicle (MEV-2), informuje na svojej webstránke Európska vesmírna agentúra (ESA).


Ariane vyštartovala štyri minúty po polnoci stredoeurópskeho letného času z kozmodrómu Kourou vo Francúzskej Guyane, oznámila spoločnosť Arianespace. Jej misia trvala asi 47 minút. Ako prvý, po zhruba 27 minútach, vypustila 3 298 kilogramov vážiaci Galaxy-30, o sedem minút neskôr nasledoval 2 875-kilogramový MEV-2 a napokon, o ďalších 13 minút, 3 530-kilogramový BSAT-4B.

Galaxy-30 a MEV-2 patria spoločnosti Intelsat a BSAT-4B zas japonskej Broadcasting Satellite System Corporation. Životnosť oboch satelitov odhadujú na zhruba 15 rokov.

Bol to prvý štart z Kourou po reštarte operácií, ktoré 16. marca prerušili v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Let VA253 bol 109. misiou Ariane 5.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Misia rakety Ariane 5 trvala 47 minút. Na orbitu vyniesla dva telekomunikačné satelity a MEV-2 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chloe McCardel prekonala mužský rekord v počte preplávaní Lamanšského prielivu a vyhla sa karanténe
<< predchádzajúci článok
Paleontológovia odhalili záhadu bizarného dlhokrkého plaza podobného Lochnesskej príšere

Misia rakety Ariane 5 trvala 47 minút. Na orbitu vyniesla dva telekomunikačné satelity a MEV-2 (video) - diskusné fórum čitateľov