Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. novembra 2020

Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosťPokrok vo vývoji vakcíny proti ochoreniu COVID-19 priniesol optimizmus v súvislosti s budúcoročnou dovolenkou sezónou. Nedávno publikované laboratórne výsledky viacerých farmaceutických spoločností ...Zdieľať
gettyimages 943639036 676x445 21.11.2020  - Pokrok vo vývoji vakcíny proti ochoreniu COVID-19 priniesol optimizmus v súvislosti s budúcoročnou dovolenkou sezónou. Nedávno publikované laboratórne výsledky viacerých farmaceutických spoločností pracujúcich na vakcínach proti koronavírusu potešili zamestnancov v cestovnom roku po celom svete.

Tisícky Nemcov pri JadraneOptimizmus vzbudzujú aj správy z Nemecka, kde tamojšia vláda uviedla, že do budúceho leta by mohlo byť zaočkovaných 70 % obyvateľstva.

Medzi štáty, ktoré by takýto krok uvítali, patrí aj Chorvátsko. Práve na chorvátske pobrežie Jadranu každoročne zamieria tisícky Nemcov.

"Cestovný ruch by sa mohol začať zotavovať v druhom štvrťroku a v druhej polovici budúceho roka by sa mohol priblížiť k číslam spred pandémie," uviedol v tlačovej správe riaditeľ chorvátskeho združenia cestovného ruchu Veljko Ostojič.

Rezervácie na poslednú chvíľu


V Chorvátsku sa napriek pandemickej situácii stále denne nachádza 15 až 20-tisíc turistov.

V súvislosti s budúcoročnou letnou sezónou Ostojič očakáva väčší počet rezervácií na poslednú chvíľu, nárast on-line rezervácií a zvýšený záujem o zariadenia vyššej kategórie, ktoré zaručujú väčšiu izolovanosť návštevníkov.

"Kľúčovým kritériom pre výber cieľovej destinácie bude bezpečnosť v najširšom slova zmysle," dodáva Ostojič.


Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volkswagen Slovakia si udržal svoju pozíciu medzi top spoločnosťami strednej a východnej Európy
<< predchádzajúci článok
Väčšina Európanov chce podľa prieskumu viac právomocí pre Úniu na prekonanie koronakrízy

Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosť - diskusné fórum čitateľov