Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. decembra 2022

Čína zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, nové varianty sú slabšieČína zmierňuje opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu a miestne úrady uviedli, že nové varianty sú slabšie. V pondelok mohli ľudia cestujúci do práce v Pekingu a ...Zdieľať
koronavarus a ana 676x451 5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Čína zmierňuje opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu a miestne úrady uviedli, že nové varianty sú slabšie. V pondelok mohli ľudia cestujúci do práce v Pekingu a najmenej 16 ďalších mestách využiť autobusy a metro bez toho, aby boli v uplynulých 48 hodinách testovaní.

Otvorené tržnice


Priemyselné centrá, napríklad Kuang-čou, opäť otvorili tržnice a firmy a zrušili väčšinu obmedzení pohybu. Zachovali však reštrikcie vo štvrtiach, v ktorých odhalili infekcie.

Čínska vláda minulý týždeň ohlásila plány na vakcináciu miliónov ľudí vo veku nad 70 rokov. To vyvolalo nádeje na ukončenie politiky nulovej tolerancie proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Pokles prípadov


Avšak experti v oblasti zdravotníctva a ekonómovia upozorňujú, že dostatočnú vakcináciu krajina dosiahne až v polovici budúceho roka a možno až v roku 2024

V pondelok čínska vláda nahlásila 30 014 nových prípadov nákazy koronavírusom, pričom 25 696 bolo bezpríznakových. Ide o pokles oproti minulému týždňu, v ktorom denný počet nových infekcií kulminoval na úrovňou 40-tisíc.

V nedeľu čínska Národná zdravotnícka komisia informovala, že ochoreniu COVID-19 podľahli dvaja ľudia, jeden v provincii Šan-tung a jeden v provincii S'-čchuan. Nezverejnila však informácie o ich veku ani o tom, či boli úplne zaočkovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čína zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, nové varianty sú slabšie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obvinený príbuzný exministra Žigu na súd neprišiel, proces sa začne až v januári
<< predchádzajúci článok
Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny