Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konfliktyČlenstvo Švédska v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) by malo stabilizačný efekt a prospelo by krajinám v regióne Baltského mora. Uviedla to švédska ministerka ...Zdieľať
canada_foreign_affairs_98020 1e2c817650c34f5bb45cdd5e912b77f3 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Členstvo Švédska v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) by malo stabilizačný efekt a prospelo by krajinám v regióne Baltského mora. Uviedla to švédska ministerka zahraničných vecí Ann Lindeová.


„Členstvo Švédska v NATO by zmenšilo pravdepodobnosť vojenských konfliktov a teda by účinkovalo ako prevencia konfliktu v severnej Európe,“ povedala šéfka diplomacie.

Lindeová sa takto vyjadrila deň po tom, ako Fínsko uviedlo, že požiada o členstvo v aliancii združujúcej 30 krajín. Očakáva sa, že Švédsko požiada o členstvo v NATO už v pondelok. Informuje o tom portál news.sky.com.Zdroj: Webnoviny.sk - Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel prezident Spojených arabských emirátov, krajina vyhlásila 40-dňový smútok
<< predchádzajúci článok
Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanie