Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Zomrel prezident Spojených arabských emirátov, krajina vyhlásila 40-dňový smútok


Tagy: Úmrtie

Vo veku 73 rokov zomrel prezident Spojených arabských emirátov (SAE) Chalífa bin Zájid al-Nahján. Oznámila to štátna tlačová agentúra. Ministerstvo ...Zdieľať
emirates_leader_obit_69251 6a61f1b7c2aa4af4a6403675a1084f9e 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 73 rokov zomrel prezident Spojených arabských emirátov (SAE) Chalífa bin Zájid al-Nahján. Oznámila to štátna tlačová agentúra.


Ministerstvo pre záležitosti prezidenta oznámilo 40-dňové obdobie smútku a trojdňové pozastavenie práce na všetkých ministerstvách a v súkromnom sektore, ako aj spustenie vlajok na pol žrde.

Šejk Chalífa bin Zájid al-Nahján sa ujal moci v roku 2004 po smrti jeho otca a zakladateľa SAE Zájida bin Sultána al-Nahjána. O desať rokov utrpel mŕtvicu a odvtedy sa držal zväčša v úzadí.

Každodenných záležitostí vládnutia v krajine sa ujal jeho brat, korunný princ emirátu Abú Zabí šejk Muhammad bin Zájid al-Nahján, ktorý sa stal de facto vládcom. Informácie o nástupcovi zosnulého prezidenta zatiaľ neoznámili, no v línii na najvyšší post je práve spomenutý korunný princ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel prezident Spojených arabských emirátov, krajina vyhlásila 40-dňový smútok © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Knihobot knižné tipy na májové čítanie vo dvojici. Máj lásky čas ❤ 10 najromantickejších knižných bestsellerov
<< predchádzajúci článok
Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty