Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanieRusko pokračuje v delostreleckom ostreľovaní a náletoch na juhoukrajinské mesto Mariupoľ ležiace na pobreží Azovského mora. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily.Zdieľať
russia_ukraine_war_77069 e19dbf0d96ca474fa6fce4dc909f5774 676x410 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko pokračuje v delostreleckom ostreľovaní a náletoch na juhoukrajinské mesto Mariupoľ ležiace na pobreží Azovského mora. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ruské sily sústreďujú svoje úsilie na zablokovanie ukrajinských jednotiek v blízkosti oceliarne Azovstaľ, ktorá je poslednou baštou odporu, ktorú im už celé týždne nedarí dostať pod kontrolu.

Hovorca armády Oleksandr Štupun povedal, že Rusko sa pokúša prevziať „plnú kontrolu nad mestom a potlačiť odpor ukrajinských obrancov“. Podľa neho sa očakáva, že Rusko zintenzívni bombardovanie oceliarne, keď už z nej evakuovali všetkých civilistov.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty
<< predchádzajúci článok
Dopraje nám najšťastnejšia krajina na svete ďalšie hokejové zlato?