Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2021

Cyprus zaradil Slovensko medzi červené krajiny, cestujúci musia byť plne zaočkovaní alebo mať testOd štvrtka 14. októbra zaradí Cyprus Slovenskú republiku z pandemického hľadiska medzi červené krajiny. Pre cestujúcich to znamená povinnosť disponovať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ...Zdieľať
gettyimages 1067822456 min 676x451 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od štvrtka 14. októbra zaradí Cyprus Slovenskú republiku z pandemického hľadiska medzi červené krajiny. Pre cestujúcich to znamená povinnosť disponovať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Cestujúci sú povinní druhý PCR test absolvovať priamo po prílete do Cyperskej republiky. Tie sa vykonajú na náklady cestujúceho priamo na letisku. Výsledok by mal byť známy do troch hodín od odobratia vzorky.

„Zaočkované osoby nemusia disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19,“ upozorňuje rezort diplomacie.

Za plne zaočkovanú sa osoba na Cypre považuje hneď po obdržaní všetkých potrebných dávok vakcíny. Cyprus akceptuje vakcíny od spoločností Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna, Gam-COVID-Vac a Sinopharm.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cyprus zaradil Slovensko medzi červené krajiny, cestujúci musia byť plne zaočkovaní alebo mať test © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritách
<< predchádzajúci článok
Matovič s Hegerom nenechajú len prázdnu špajzu, ale podľa Pellegriniho vybielia aj dom so stodolou (video)

Cyprus zaradil Slovensko medzi červené krajiny, cestujúci musia byť plne zaočkovaní alebo mať test - diskusné fórum čitateľov