Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. októbra 2021

Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritáchNemecké spoločnosti pôsobiace na Slovensku chcú na našom území podporovať princípy trvalej udržateľnosti. Ako v stredu informovali predstaviteliaZdieľať
gettyimages 546200366 676x451 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecké spoločnosti pôsobiace na Slovensku chcú na našom území podporovať princípy trvalej udržateľnosti. Ako v stredu informovali predstavitelia Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (AHK Slowakei), ako aj viacerých firiem, v tejto súvislosti podpísali spoločné memorandum PartnerForSustainability.


V ňom sa hlásia k udržateľnému hospodáreniu a zároveň apelujú na slovenskú vládu, aby vyslala jasný signál o tom, že prechod k udržateľnému rozvoju je jedným z jej priorít.

Klimatické zmeny cítia všetci


Ako zdôraznila manažérka iniciatívy za AHK Slowakei Martina Šušová, udržateľnosť považujú tieto firmy za neoddeliteľnú súčasť svojich podnikateľských aktivít. Do projektu sa zapojili podniky z rôznych oblastí, automobilového, chemického a elektrotechnického priemyslu, ďalej z energetiky, IT a maloobchodu.

Podľa hovorcu Západoslovenskej energetiky Petra Bednára však napriek tejto rôznorodosti našli spoločnú reč, dohodli sa a chcú spoločne apelovať na slovenskú vládu. „Všetci cítime dôsledky klimatických zmien, nie je možné čakať," skonštatoval.

Chcú inšpirovať aj ďalšie firmy


V rámci memoranda by spoločnosti radi zvýšili povedomie o trvalo udržateľnom hospodárení, inšpirovali iné firmy, zdieľali s nimi potrebné informácií a pomohli im k výraznejšej angažovanosti v tejto oblasti.

Ide o témy ochrany životného prostredia, prechodu na cirkulárnu ekonomiku, spoločenskú zodpovednosť, či investovanie do vzdelávania. Na Slovensku aktuálne pôsobí viac ako 600 nemeckých spoločností, ktoré zamestnávajú okolo 137-tisíc pracovníkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ide o vymyslený príbeh a bol by bol blázon, ak by odstúpil z funkcie, bráni Fico obvineného Kažimíra
<< predchádzajúci článok
Cyprus zaradil Slovensko medzi červené krajiny, cestujúci musia byť plne zaočkovaní alebo mať test

Nemecké firmy chcú na Slovensku podporiť trvalú udržateľnosť, od vlády žiadajú dôkaz o prioritách - diskusné fórum čitateľov