24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

13. mája 2008

Kanaďania naďalej bez straty, zdolali aj Fínov

Hokejisti Kanady sú naďalej jediným tímom na svetovom šampionáte, ktorý ešte nestratil ani bod. Zverenci trénera Kena Hitchcocka zdolali vo svojom poslednom vystúpení v osemfinálovej F-skupine v Halifaxe ...

HALIFAX 12. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady sú naďalej jediným tímom na svetovom šampionáte, ktorý ešte nestratil ani bod. Zverenci trénera Kena Hitchcocka zdolali vo svojom poslednom vystúpení v osemfinálovej F-skupine v Halifaxe výber Fínska hladko 6:3 (2:1, 2:0, 2:2). "Javorové listy" sa stali suverénne víťazmi skupiny a vo štvrťfinále narazia na jedného z dvojice Nórsko - Lotyšsko. Druhú štvrťfinálovú dvojicu z F-skupiny určite vytvoria Fíni a Američania. O súperovi Kanaďanov sa rozhodne vo večernom dueli Nemecko - Lotyšsko, pričom lotyšskému tímu stačí na postup jeden bod. Nemci sú na poslednom mieste bez šance na postup. Kanaďania prevýšili Fínov pred takmer vypredaným Metro Centre v dôraze pred bránkou, ale aj pohotovosťou streľby. Na úvodný gól Getzlafa dokázal rýchlo odpovedať Pihlström. V oslabení potom poslal krásnym gólom domácich opäť do vedenia Doan a keď v 31. min Heatley zvyšoval na 3:1 a o osem minút neskôr Sharp pridal štvrtý gól, Fíni už zjavne šetrili sily na náročné štvrťfinále proti USA. V poslednej tretine najlepší kanonier šampionátu Heatley strelil svoj deviaty gól na majstrovstvách sveta a ešte predtým skóroval aj Doan. Za Fínov v závere skorigovali opäť Pihlström a T. Ruutu. Osemfinálová F-skupina (Halifax): Kanada - Fínsko 6:3 (2:1, 2:0, 2:2) Góly: 1. Getzlaf (Burns, Nash), 10. Doan, 31. Heatley (Getzlaf, Nash), 39. Sharp (Mayers), 42. Doan (Toews), 59. Heatley (Nash, Getzlaf) - 6. Pihlström, 49. Pihlström (M. Koivu), 60. T. Ruutu (M. Koivu, J. Jokinen) Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:1. Rozhodovali: Lärking, Vinnerborg (obaja Švéd.) - Ulriksson (Švéd.), Wehrli (Švajč.), 9178 divákov Zostavy: Kanada: Leclaire - Hamhuis, Burns, Keith, Staios, Bouwmeester, Jovanovski, Green - D. Roy, E. Staal, Heatley - Nash, Getzlaf, St. Louis - Chimera, Spezza, Doan - Kunitz, Toews, Sharp. Fínsko: Bäckström - Jokela, Niskala, Koistinen, Väänänen, Niemi, Luoma, Lepistö - Selänne, S. Koivu, Peltonen - M. Koivu, T. Ruutu, J. Jokinen - Hyvönen, Pihlström, N. Kapanen - Pirnes, Hahl, Pyörälä Aktuálna tabuľka F-skupiny (Halifax): 1. Kanada 5 5 0 0 0 30:9 15 2. Fínsko 5 3 1 0 1 16:12 11 3. USA 5 3 0 0 2 25:13 9 4. Nórsko 5 1 0 1 3 8:20 4 ---------------------------------------------- 5. Lotyšsko 4 1 0 0 3 5:14 3 6. Nemecko 4 0 0 0 4 8:24 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA