Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. februára 2018

DESmod predstavil album Molekuly zvuku, do života ho uviedol M. LasicaNa archívnej snímke vystúpenie skupiny Desmod.Zdieľať
Na archívnej snímke vystúpenie skupiny Desmod. Foto: TASR
 
Bratislava 7. februára (TASR) – V októbri minulého roka vydala skupina DESmod nový album, ktorý dostal názov Molekuly zvuku. V poradí deviatu štúdiovku ponúkla kapela z Nitry po šiestich rokoch. V utorok večer (6.2.) ju Kuly a spol. predstavili v Bratislave. Zároveň s klasickým CD ju vydali aj vo vinylovej verzii. Do života ich uviedol Milan Lasica.


"Pozvať Milana Lasicu bolo prvoplánové. V poslednom čase sa nám s pánom Lasicom križovali cesty, či to bolo na vystúpeniach, v televízii, ale bolo to aj deväť vystúpení v Manéži Bolka Polívku - on tam bol hosť, my sme tam spievali. S malou dušičkou sme sa ho opýtali a pán Lasica súhlasil," povedal pre TASR líder skupiny Mário Kuly Kollár.

Albumová novinka Molekuly zvuku obsahuje jedenásť skladieb; sú nimi Molekuly zvuku (intro), Čierna skrinka, Nevrav mi aký som, Chýbanie, Za všetkých básnikov, Čierna ovca rodiny, Správny text, Vŕba, Plný dom (so skupinou Jelen), Anjel a Máj. Autorská deľba je nasledovná: pod hudbu vo všetkých skladbách sa podpísal DESmod, texty piesní napísala dvojica Mário Kuly Kollár a hráč na klávesové nástroje Martin Cibulka, dvoma textami prispel Vlado Krausz.

"Toto sme urobili zámerne. Máme nového člena, klávesáka, ktorý sa veľmi produkčne a samozrejme hudobne podieľal na tvorbe tohto albumu, tak sme si povedali, že Maťko si zaslúži, aby bol uvedený. Nahlášky na SOZU posielame, ale DESmod/DESmod alebo DESmod/Vlado Krausz. Bol to dlhý pôrod, pretože sme naozaj mali kopec času a nie vždy je výhra mať vlastné štúdio. Najlepšia inšpirácia je termín, a ten sme nemali. Všetko bolo na nás - kedy to vydáme, vtedy to bude. Povedali sme si, až keď budeme aspoň na 90 percent spokojní, až potom s tým pôjdeme von," doplnil Kuly.

"Musím sa priznať, že chlapci mi na tomto albume nechali dosť veľký priestor, čomu sa veľmi teším. Tým, že mi nechali skoro voľnú ruku, aby som prispel niečím novým, dravým, niečím pre mladšiu generáciu, snažil som sa dostať čo najviac zo seba. K textom chcem dodať, že Mário mal pri písaní textov na predošlých albumoch spoluautora, aj keď on sám o sebe je výborný textár. V poslednom čase si však písal sám, tak sme si dali spoločné brainstormingy, kde sme si dali tému pesničky, hľadali základné slová či frázy. Veľmi sa teším, že som s Máriom spolupracoval na textoch a jeho skúsenosti sa trocha preniesli aj na mňa. Videl som, ako sa robia texty v špičkovej lige," dodal pre TASR Cibulka.

DESmod hrá v zostave Mário Kuly Kollár (spev), Martin Cibulka (klávesy), Rišo Synčák, Rasťo Toman (gitary), Dušan Minka (basgitara) a Ján Škorec (bicie).

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Desmod ide na turné, predstaví nový album Molekuly zvuku (24. 10. 2017)
 Album Molekuly zvuku kapely Desmod pokrstili na Štrbskom Plese deti (15. 10. 2017)
 Skupina DESmod prichádza s novým singlom Máj, ten avizuje nový album (29. 9. 2014)
 Kuly túži po zásnubách na koncerte, vyzval zaľúbené páriky (10. 3. 2014)
 Desmod vydáva dvojalbum Výberovka (9. 7. 2013)
 Desmod a Kryštof odohrajú v Bratislave spoločný koncert (1. 7. 2013)
 Desmod a Cigánski diabli pôjdu na Rock & Ethno Tour (19. 9. 2012)
 Titulnú pieseň k filmu Immortalitas nahrala kapela Desmod (9. 2. 2012)
 Desmond v nedeľu otvorí R1 pre ľudí (23. 9. 2011)
 Desmod a Kristina získali ocenenia za predaj (16. 12. 2010)nasledujúci článok >>
Tarantino vyslovil poľutovanie nad nehodou pri nakrúcaní Kill Billa
<< predchádzajúci článok
Video: Najsilnejšia nosná raketa Falcon Heavy odštartovala na svoj prvý let

DESmod predstavil album Molekuly zvuku, do života ho uviedol M. Lasica - diskusné fórum čitateľov