Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. júla 2013

Desmod vydáva dvojalbum Výberovka


Tagy: Desmod

Slovenská skupina Desmod vydáva nový album s názvom Výberovka. Len zhruba osem mesiacov po Javorovom albume si tak budú môcť fanúšikovia vypočuť už v poradí druhý výberový album. Na ...Zdieľať
desmod BRATISLAVA 9. júla  - Slovenská skupina Desmod vydáva nový album s názvom Výberovka. Len zhruba osem mesiacov po Javorovom albume si tak budú môcť fanúšikovia vypočuť už v poradí druhý výberový album.


Na dvojcédečku nenájdu iba hity Desmodu, ale aj prerábky ich skladieb v podaní iných skupín a duety. Okrem toho nahrávka ponúka aj dve úplne nové piesne a na obale nové logo Desmodu.

Prvé CD obsahuje 18 známych skladieb a dve novinky.

"Spravili sme aj dve nové pesničky Spočítaj a Inzerát. Sú to také lajtovky, ktoré sa na Výberovku hodia. V rádiu už znie nový singel Spočítaj. Je to skladba o tom, že aj keď človek padne dole na dno, má vždy šancu vyhrabať sa z toho," povedal k novinkám Kuly.

Do skladania piesní Desmodu sa v skúšobni zapája celá skupina v zložení Mário "Kuly" Kollár, Dušan Minka, Rišo Synčák, Rišo Nagy a Jano Škorec. Texty robievajú už na hotové melódie, pričom so slovami dvoch noviniek pomáhal už aj nový člen, klávesák Maťo Cibulka.Prerábky sa nachádzajú na druhom cédečku, kde tiež poslucháči nájdu duety Desmodu so spriatelenými kapelami. Ich piesne prepracovali skupiny D.O.T.S., Metropolis, Reverz Park, Wadda alebo Robo Šimko s kapelou Massriot. Duety s Desmodom nahrali formácie Metropolis, Borra, Alone, Aya alebo česká speváčka Gygy. "Sú to kapely, ktoré prerobili naše piesne a spravili to úplne perfektne. Je tam sedem tributov a šesť duetov," spresnil frontman skupiny Kuly.

Na obale albumu sa nachádza nové logo kapely, ktoré je výtvorom Lukáša Michálka. "Obal CD je vlastne naše nové logo, ktoré si nosíme so sebou na koncerty. Máme spravené špeciálne plachty, bočnú aj zadnú. Logo robil syn nášho technika Lukáš Michálek. Veľmi sa nám páči a preto sme si ho dali aj na túto Výberovku," vysvetlil Kuly.

Kapela Desmod vznikla v roku 1996 v Nitre ako metalová formácia. Debutový album 001 sa na pulty predajní dostal v roku 2000, keď nakrútili aj prvý videoklip Je mi fajn. Už o rok neskôr vydali ďalšiu štúdiovku Mám chuť, no veľké hity To nie je možné, Hemeroidy a Posledná pochádzajú až z úspešnej tretej nahrávky Derylov svet (2003). Niekoľkonásobní držitelia Zlatého slávika doteraz vydali aj ďalších päť albumov - Skupinová terapia (2004), Uhol pohľadu (2006), Kyvadlo (2007), Vitajte na konci sveta (2010), Iný Rozmer (2011) a spomínaný Javorový album (2012).

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Tagy: Desmod
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Desmod a Kryštof odohrajú v Bratislave spoločný koncert (1. 7. 2013)
 Desmod a Cigánski diabli pôjdu na Rock & Ethno Tour (19. 9. 2012)
 Titulnú pieseň k filmu Immortalitas nahrala kapela Desmod (9. 2. 2012)
 Desmond v nedeľu otvorí R1 pre ľudí (23. 9. 2011)
 Desmod a Kristina získali ocenenia za predaj (16. 12. 2010)
 Staré myslenie ľudí sa zmení, tvrdí Kuly z Desmodu (22. 6. 2010)
 Nazareth a Desmod odohrajú v SR 6 koncertov (15. 3. 2010)
 DESMOD a NAZARETH na spoločnej tour (13. 3. 2010)
 Desmod si dnes večer prevezme dve ceny SOZA (10. 9. 2009)
 Spevák Kuly sa vyjadril k odobratiu vodičského preukazu (13. 3. 2009)nasledujúci článok >>
Kapela Le Payaco vydala nový singel
<< predchádzajúci článok
Albumom chcem ľuďom ukázať, akí sú, hovorí Anna Veselovská

Desmod vydáva dvojalbum Výberovka - diskusné fórum čitateľov