Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2023

Detailne pripraviť návrh rozpočtu do konca augusta je extrémne náročná úloha, tvrdí premiér ÓdorDetailne pripraviť návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026 do konca augusta tohto roka je extrémne náročná úloha. V parlamentnej Hodine otázok to uviedol premiérZdieľať
ludovit odor 1 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) - Detailne pripraviť návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026 do konca augusta tohto roka je extrémne náročná úloha. V parlamentnej Hodine otázok to uviedol premiér Ľudovít Ódor.


Ak podľa neho vláda, ktorá vzíde zo septembrových parlamentných volieb, získa v parlamente dôveru, vynaložiť takéto úsilie ani nie je potrebné.

Viacero verzií rozpočtu


„Neviem, či návrh rozpočtu bude vyrovnaný, budeme sa snažiť urobiť čo najlepší rozpočet," povedal. Upozornil však na to, že rozpočtový informačný systém podporuje zostavovanie viacerých verzií rozpočtu.

Nie je ambíciou našej vlády pripraviť z roka na rok vyrovnaný rozpočet z toho stavu, z ktorého vychádzame," povedal v pléne minister financií Michal Horváth.

Parlament bude v štvrtok po 17:00 hlasovať o návrhu na prijatie uznesenia o tom, aby úradnícka vláda Ľudovíta Ódora predložila parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026 do konca augusta tohto roka. Návrh na prijatie takéhoto uznesenia predložil poslanec za hnutie Sme rodina Milan Krajniak.

Čas na relevantnú diskusiu


Vláda v súčasnosti v súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti nesmie predložiť parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy s rozpočtovaným schodkom. Takáto povinnosť by podľa poslanca Krajniaka zanikla iba po tom, ako by parlament vláde vyslovil dôveru.

Je preto dôvodné, aby návrh rozpočtu bol predložený v dostatočnom predstihu pred nadobudnutím jeho účinnosti a v takom termíne, ktorý umožní primeraný časový priestor na relevantnú diskusiu s vládou ako predkladateľom k jeho zámerom a k jeho obsahu," zdôvodnil svoj návrh poslanec Krajniak.

Vláda podľa zákona o rozpočtových pravidlách predkladá parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy do 15. októbra bežného roka, ak Národná rada SR nerozhodne inak.


Zdroj: SITA.sk - Detailne pripraviť návrh rozpočtu do konca augusta je extrémne náročná úloha, tvrdí premiér Ódor © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vila ľadová od VI GROUP, získala prvé miesto v súťaži Baumit Fasáda roka 2023
<< predchádzajúci článok
Dohoda Putina a Lukašenka je už spečatená, ruské jadrové zbrane sa umiestnia v Bielorusku