Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2023

Dohoda Putina a Lukašenka je už spečatená, ruské jadrové zbrane sa umiestnia v BieloruskuRusko a Bielorusko vo štvrtok podpísali dohodu o umiestnení ruských jadrových zbraní na bieloruskom území. Tieto zbrane budú pod kontrolou Moskvy.Zdieľať
aptopix_russia_economic_forum_61769 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) - Rusko a Bielorusko vo štvrtok podpísali dohodu o umiestnení ruských jadrových zbraní na bieloruskom území. Tieto zbrane budú pod kontrolou Moskvy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ide o krok, ktorý formalizuje dohodu ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho bieloruského partnera Alexandra Lukašenka. Putin už v marci oznámil, že jeho krajina plánuje v Bielorusku umiestniť taktické jadrové zbrane.

Ruskí aj bieloruskí predstavitelia označili tento krok za reakciu na nepriateľstvo zo strany Západu. „Rozmiestnenie jadrových zbraní, ktoré nie sú strategické, je efektívnou odpoveďou na agresívnu politiku krajín, ktoré voči nám nie sú priateľské,“ povedal bieloruský minister obrany Viktor Chrenin v Minsku počas stretnutia s ruským partnerom Sergejom Šojguom.

„V kontexte extrémne prudkej eskalácie hrozieb na západných hraniciach Ruska a Bieloruska bolo prijaté rozhodnutie realizovať protiopatrenia vo vojensko-jadrovej sfére,“ dodal Šojgu.


Nezverejnili pritom žiadne podrobnosti o tom, kedy budú jadrové zbrane v Bielorusku umiestnené. Putin však už skôr povedal, že výstavba zariadení na umiestnenie taktických jadrových zbraní na bieloruskom území bude ukončená do prvého júla.


Zdroj: SITA.sk - Dohoda Putina a Lukašenka je už spečatená, ruské jadrové zbrane sa umiestnia v Bielorusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Detailne pripraviť návrh rozpočtu do konca augusta je extrémne náročná úloha, tvrdí premiér Ódor
<< predchádzajúci článok
H3KNISA. Deň bez vyučovania na stredných školách