Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2021

Deti sa môžu zapojiť do 21. ročníka projektu Detský čin roka, rátajú sa aj každodenné drobné skutkyDetský čin roka (DČR) otvára výzvu 21. ročníka projektu, ktorý sa v tomto roku koná pod záštitou prezidentky SRZdieľať
gettyimages 487786982 676x450 20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Detský čin roka (DČR) otvára výzvu 21. ročníka projektu, ktorý sa v tomto roku koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. V tlačovej správe o tom informovala koordinátorka projektu DČR Magdaléna Fábryová.


Správu o dobrých skutkoch detí môže verejnosť zaslať do 30. júna, a to poštou na adresu OZ DČR alebo prostredníctvom webstránky www.detskycin.sk.

Veľké činy aj drobné skutky


Ako ďalej Fábryová priblížila, počas apríla zasielajú do škôl výzvu, aby sa deti do tohto projektu zapojili. Pisatelia môžu zaradiť dobré skutky do niektorej z ôsmich kategórií: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad, Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin a novej kategórie – Dobrý čin na nete.

„Deti môžu napísať o svojich dobrých skutkoch, za ktoré sú považované nielen veľké činy ako záchrana života, ale aj každodenné drobné skutky vykonané s dobrým úmyslom pomôcť, potešiť, prekvapiť, podporiť,“ doplnila Fábryová.

Skutky detí do 15 rokov môžu prihlásiť aj rodičia, pedagógovia a ostatní dospelí.

Koordinátorka projektu zároveň dodala, že na jeseň zašlú realizátori projektu do škôl pedagogický materiál so 40 nomináciami, ktoré vyberie zo všetkých skutkov výberová komisia.

Deti ocenia v decembri


Deti a pedagógovia budú pracovať s pedagogickým materiálom na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube, čítať príbehy a rozprávať sa o hodnotách, ktoré príbehy prinášajú.

„Zároveň deti v triedach majú právo dať hlas tým skutkom, ktoré považujú za najcennejšie v každej kategórii,“ doplnila Fábryová. Práve Detská porota rozhodne o tom, ktorých osem skutkov získa ocenenie Detský čin roka 2021.

Deti, ktorých dobré skutky získajú najväčšiu podporu, budú ocenené na vyhodnotení projektu v decembri 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Deti sa môžu zapojiť do 21. ročníka projektu Detský čin roka, rátajú sa aj každodenné drobné skutky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karanténa aj práva žien, ombudsmanka Patakyová predstavila správu o svojej činnosti za rok 2020
<< predchádzajúci článok
Danko chce predísť konfliktu, má sa stretnúť s ruským veľvyslancom na Slovensku

Deti sa môžu zapojiť do 21. ročníka projektu Detský čin roka, rátajú sa aj každodenné drobné skutky - diskusné fórum čitateľov