Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2022

Disciplinárny senát sa bude sudkyňou figurujúcou v kauze Kočnerových zmeniek zaoberať v októbriSudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou C., ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek, sa disciplinárny senátZdieľať
gettyimages 465058199 676x451 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Sudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou C., ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek, sa disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR bude zaoberať až v októbri. Stredajšie plánované pojednávanie muselo byť totiž odročené, keďže sudkyňa nemala pri predvolaní zachovanú zákonnú lehotu na prípravu.


Podnet na disciplinárne stíhanie Denisy C. podal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Dôvodom je závažné disciplinárne previnenie, ktoré je podľa neho nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Sudkyňu Denisu C. zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná. Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu C., aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Denisa C. podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Jankovskú.


Zdroj: Webnoviny.sk - Disciplinárny senát sa bude sudkyňou figurujúcou v kauze Kočnerových zmeniek zaoberať v októbri © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bittó Cigániková a Viskupič skritizovali prelomenie veta prezidentky, ktorá veľmi zlý zákon zmenila na znesiteľný
<< predchádzajúci článok
Hegera by viac potešilo podporenie Matovičovho balíčka celou koalíciou, ocenil postoj sulíkovcov