Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2006

Divé slony udupali štyroch ľudíŠtyroch ľudí udupali na smrť divé slony v indickom štáte Assám. Miestne úrady o tom informovali v piatok. Približne desať slonov zaútočilo vo štvrtok na skupinu drevorubačov v hustej džungli ...Zdieľať

GUWAHATI 8. decembra (WEBNOVINY) - Štyroch ľudí udupali na smrť divé slony v indickom štáte Assám. Miestne úrady o tom informovali v piatok. Približne desať slonov zaútočilo vo štvrtok na skupinu drevorubačov v hustej džungli približne 145 kilometrov východne od Guwahati, hlavného mesta štátu Assám. "Stádo zaútočilo na drevorubačov a dvoch z nich doslova roztrhalo," povedal A. Das, predstaviteľ rezervácie Salna. Dvoch ďalších ľudí v ten istý deň slony usmrtili v dedine Bihali na severe štátu Assám. Stádo vošlo do dediny, zničilo niekoľko domčekov a rozdupalo dvoch ľudí. Slonov z dediny vyhnali lesníci, ktorí použili ohlušujúce granáty.

Podľa odborníkov je problémom to, že v Indii sa zmenšuje rozloha džungle a ľudia vstupujú na územie slonov. Za posledných päť rokov podľa oficiálnych údajov slony usmrtili 248 ľudí. V štáte Assám je najpočetnejšia populácia indických slonov. Ich počet sa odhaduje na 5 300.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záver rozpravy o rozpočte v NR SR, hlasovať budú v utorok
<< predchádzajúci článok
Na budúci rok bude Číne chýbať 15 miliónov pracovných miest

Divé slony udupali štyroch ľudí - diskusné fórum čitateľov

slony9.10. 11:21:06