Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2006

Záver rozpravy o rozpočte v NR SR, hlasovať budú v utorokPoslední dvaja rečníci Gyula Bárdos (SMK) a Pavol Minárik (KDH) sa vyjadrili k rozpočtu rezortu kultúry. Podľa Minárika v tom je symbolika, pretože aj pri zostavovaní štátneho rozpočtu bola ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Poslední dvaja rečníci Gyula Bárdos (SMK) a Pavol Minárik (KDH) sa vyjadrili k rozpočtu rezortu kultúry. Podľa Minárika v tom je symbolika, pretože aj pri zostavovaní štátneho rozpočtu bola kultúra na poslednom mieste. „Táto vláda zasiala na kultúrnom poli veľmi, veľmi riedko,“ dodal.

Minárik zhodnotil vystúpenia svojich predrečníkov. Vyzdvihol najmä príspevok Ivana Mikloša (SDKÚ-DS), na ktorý očakával reakciu ministra financií Jana Počiatka. „Nedočkal som sa, snáď na budúce,“ povedal smerom k predkladateľovi návrhu Počiatkovi.

V rozprave, ktorá sa začala v stredu popoludní, vystúpilo vyše 40 poslancov, predovšetkým z radov opozície. Predložili viacero pozmeňujúcich návrhov. Po vystúpení poslanca Minárika prerušil predseda parlamentu Pavol Paška rokovanie Národnej rady SR. Poslanci sa opäť zídu v utorok o 9:00, keď sa bude hlasovať o budúcoročnom rozpočte.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na juh Izraelu dopadla ďalšia palestínska raketa
<< predchádzajúci článok
Divé slony udupali štyroch ľudí

Záver rozpravy o rozpočte v NR SR, hlasovať budú v utorok - diskusné fórum čitateľov