Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2022

Do armády sa hlási rekordný počet nováčikov, svoj sen si však splnia len tí najodolnejšíNa základný vojenský výcvik nastúpilo najviac čakateľov prípravnej štátnej služby a absolventov vysokých škôl za uplynulých päť rokov. Príprava 491 nováčikov bude prebiehať v kasárňach 4. ...Zdieľať
dsc_4213 min 676x527 13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Na základný vojenský výcvik nastúpilo najviac čakateľov prípravnej štátnej služby a absolventov vysokých škôl za uplynulých päť rokov. Príprava 491 nováčikov bude prebiehať v kasárňach 4. československej brigády v Martine a vo výcvikovom priestore Lešť. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Armáda bude mať nové posily


Zvýšený záujem o vojenskú službu si rezort vysvetľuje zlepšujúcimi sa podmienkami výkonu štátnej služby profesionálnych vojakov. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) považuje vysoký záujem za dobrú správu.

„Po rekordnom počte prihlášok do Ozbrojených síl SR máme aj rekordný počet vyhovujúcich uchádzačov, ktorí sú už na tej najlepšej ceste stať sa profesionálnymi vojakmi a vojačkami OS SR,“ skonštatoval.

Všetci nováčikovia sú zaočkovaní


Nádejnú posilu OS SR ocenil aj náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko, ktorý si váži zvýšený záujem o službu v ozbrojených silách. Upresnil, že v rámci oboch výcvikových lokalít sú prijaté opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, pričom všetci účastníci výcviku sú proti tomuto ochoreniu zaočkovaní.

Prvá fáza výcviku je zameraná na adaptáciu na vojenský život a rôzne druhy odbornej prípravy v oblastiach poradovej, taktickej, spojovacej, ženijnej, zdravotníckej, ako aj telesnej zdatnosti a psychickej odolnosti.

V teoretickej príprave sa oboznámia s účinkami jadrových, chemických a biologických zbraní a s opatreniami pri úniku toxických látok. Úspešní absolventi zložia vojenskú prísahu 25. februára počas slávnostného vyradenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do armády sa hlási rekordný počet nováčikov, svoj sen si však splnia len tí najodolnejší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Notino má už aj kategóriu Starostlivosť o zdravie, ponuku rozširuje o takmer 5-tisíc produktov
<< predchádzajúci článok
Kolíková je pripravená riešiť akýkoľvek Haščákov návrh štandardným postupom, nevie o doručení žiadosti

Do armády sa hlási rekordný počet nováčikov, svoj sen si však splnia len tí najodolnejší - diskusné fórum čitateľov