Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

21. apríla 2020

Do centra austrálskeho Adelaide sa vybrala kengura, odvahu jej dodalo vyľudnené mesto (video)


Tagy: kengura

Polícia v austrálskom Adelaide v nedeľu zachytila na kamere kenguru, ako skáče po prázdnych uliciach v centre mesta. V meste, kde žije viac ako 1,2 milióna ľudí, platia prísne opatrenia súvisiace so šírením ...Zdieľať
gettyimages 1166445634 676x451 21.4.2020  - Polícia v austrálskom Adelaide v nedeľu zachytila na kamere kenguru, ako skáče po prázdnych uliciach v centre mesta. V meste, kde žije viac ako 1,2 milióna ľudí, platia prísne opatrenia súvisiace so šírením nového koronavírusu.


Hovorca polície uviedol, že zviera takmer spôsobilo dopravnú nehodu a napokon odskákalo do parku. "Bolo to naozaj ojedinelé," vyhlásil hovorca a dodal, že kenguru do centra mesta zrejme prilákal pokoj.

Vláda obyvateľov totiž vyzvala, aby zostali doma a von vychádzali len v nevyhnutých prípadoch, ako napríklad na nákup potravín či k lekárovi. Všetky verejné miesta sú zatvorené.

Sociálne obmedzenia pre ľudí spôsobili výnimočné správanie zvierat aj v iných častiach sveta. Napríklad v thajskej provincii Phuket spozorovali nárast počtu korytnačích hniezd na niektorých plážach.

Zástupca tamojšej ochranárskej organizácie uviedol, že dôvodom je zrejme pandémia, ktorá "uväznila" ľudí v ich domovoch.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Do centra austrálskeho Adelaide sa vybrala kengura, odvahu jej dodalo vyľudnené mesto (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: kengura
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plody doby prinesú špičkové online koncerty na podporu kultúry, začnú vystúpením Andreja Šebana
<< predchádzajúci článok
Už vyše 200 potenciálnych liečiv proti Covid-19 našla slovenská umelá inteligencia

Do centra austrálskeho Adelaide sa vybrala kengura, odvahu jej dodalo vyľudnené mesto (video) - diskusné fórum čitateľov