Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. mája 2020

Do Grécka môžu prísť aj ľudia z krajín mimo zoznamu, musia však absolvovať testy a karanténuGrécke úrady v sobotu ubezpečili, že povolenie vstupu do krajiny neobmedzia len na občanov 29 krajín, ktorých zoznam zverejnili pred niekoľkými dňami. Ľudia prichádzajúci z oblastí, ktoré sa v ...Zdieľať
virus_outbreak_greece_46388 506daf8d692a464c92d020945d708d08 676x451 31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Grécke úrady v sobotu ubezpečili, že povolenie vstupu do krajiny neobmedzia len na občanov 29 krajín, ktorých zoznam zverejnili pred niekoľkými dňami.


Ľudia prichádzajúci z oblastí, ktoré sa v tomto zozname nenachádzajú, sa však budú musieť podrobiť testom na koronavírus, prenocovať v určenom hoteli a následne absolvovať karanténu trvajúcu jeden alebo dva týždne.

Obmedzenia platia do konca júna


Spresnili tak informáciu, ktorú grécka vláda zverejnila v piatok. Tento postup by mal platiť od 15. do 30. júna, no úrady pripustili aj možnosť, že reštrikcie budú pokračovať aj po konci júna.

Pasažierov z 29 vybraných krajín budú testovať náhodne. Sú to: Albánsko, Austrália, Rakúsko, Severné Macedónsko, Bulharsko, Nemecko, Dánsko, Švajčiarsko, Estónsko, Japonsko, Izrael, Čína, Chorvátsko, Cyprus, Lotyšsko, Libanon, Nový Zéland, Litva, Malta, Čierna Hora, Nórsko, Južná Kórea, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika a Fínsko.

Najprv otvoria letisko v Aténach


Zoznam vytvorili na základe dokumentu Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva venovaného letiskám "v oblastiach s vysokým rizikom prenosu ochorenia COVID-19".

Do 15. júna by pritom malo medzinárodné lety prijímať len letisko v Aténach, následne k nemu pribudne aj Solún a od 1. júla by sa mali otvoriť pre lety zo zahraničia všetky letiská schopné medzinárodnej prepravy.

V tomto období by malo pokračovať aj náhodné testovanie prichádzajúcich pasažierov. Od prvého júla by mali povoliť aj vstup do krajiny po mori.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do Grécka môžu prísť aj ľudia z krajín mimo zoznamu, musia však absolvovať testy a karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Činnosť elektrárne v Novákoch sa utlmila, ale nemôže za to dohoda s Európskou komisiou
<< predchádzajúci článok
Európska únia by podľa prieskumu mala mať viac kompetencií, aby lepšie zvládala krízy

Do Grécka môžu prísť aj ľudia z krajín mimo zoznamu, musia však absolvovať testy a karanténu - diskusné fórum čitateľov