Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. apríla 2024

Dobré vzťahy s Ruskom? Najskôr o 50 rokov, vraví expremiér DzurindaV nasledujúcich desaťročiach nemožno v Európe očakávať zlepšenie vzťahov s Ruskom. Niekdajší slovenský premiér Mikuláš ...Zdieľať
156a7532 676x451 24.4.2024 (SITA.sk) - V nasledujúcich desaťročiach nemožno v Európe očakávať zlepšenie vzťahov s Ruskom. Niekdajší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda dokonca tvrdí, že to môže trvať až polstoročie.


„Keď Rusko vráti ukradnuté, zaplatí reparácie a povie: 'prepáčte'. Bude to trvať tak, ako vysporiadanie vzťahov medzi NSR a NDR. Päťdesiat rokov,“ povedal Dzurinda slovenským novinárom v Štrasburgu, kde zavítal na slávnosť pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenska a ďalších deviatich krajín do Európskej únie.

Neskôr v rozhovore pre agentúru SITA v súvislosti s čerstvo schválenou americkou pomocou pre Ukrajinu poznamenal, že sa z tohto rozhodnutia Kongresu USA veľmi teší.

„Ľudovo sa vraví, že nikdy nie je neskoro. Nie je vyhraté, ale je to nesmierne silný impulz k tomu, aby sa Ukrajina ubránila. Že sme tu, že nedovolíme porážku Ukrajiny... Je to impulz morálny aj materiálny,“ skonštatoval Dzurinda, ktorý z pozície premiéra priviedol Slovensko do Európskej únie aj do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).


Zdroj: SITA.sk - Dobré vzťahy s Ruskom? Najskôr o 50 rokov, vraví expremiér Dzurinda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smernica o práci pre digitálne platformy by na Slovensku mohla znížiť čisté príjmy, vyhlásil Mihál
<< predchádzajúci článok
SaS: Zákon o strategických investíciách a verejnom obstarávaní sú nebezpečné, na ich dôsledky doplatíme všetci (video)