Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. januára 2022

Dopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenské automobilkyDopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenskéZdieľať
dsc_8691 676x488 27.1.2022 (Webnoviny.sk) - Dopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenské automobilky. V súvislosti s ďalšou vlnou pandémie sa totiž predpokladá rapídny nárast počtu infikovaných, ktorý môže mať dopad na výroby jednotlivých fabrík.


Spoločnosti zhodne deklarujú, že ich prioritou je ochrana zdravia zamestnancov a spomalenie šírenia epidémie.

Situáciu sledujú


Interný krízový štáb situáciu priebežne sleduje, vyhodnocuje a zavádza opatrenia v súlade so štátnymi nariadeniami a usmerneniami, ako aj dodatočné opatrenia a aktivity, ktoré vyplývajú z povahy podniku," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Za mimoriadne dôležitú v tejto súvislosti označila najmä flexibilitu pracovnej sily. Skrátenie karantény môže podľa nej do určitej miery prispieť k väčšej flexibilite, o to dôležitejšie však bude prísne dodržiavanie nasadených opatrení.

Dopad na plynulosť


Nárast počtu pozitívnych ako aj tých v karanténe eviduje pri týždennom porovnaní žilinská Kia. Ako dodal hovorca závodu Tomáš Potoček, väčší nárast by mohol mať negatívny dopad na plynulosť výroby, v tejto súvislosti by ale malo pomôcť skrátenie povinnej karantény.

Vynakladáme maximálne úsilie do protipandemických opatrení ako napríklad kontrola OTP režimu, pravidelné testovanie zamestnancov, podpora očkovania v rámci areálu závodu, termokamery na vstupe a mnohé iné," zdôraznil.

Protipandemické opatrenia


Všetky protipandemické opatrenia platia aj v nitrianskom Jaguar Land Rover. Podľa manažérky pre firemné záležitosti automobilky Miroslavy Remenárovej majú zavedené interné kontroly na dodržiavanie protipandemických pravidiel, aby zabezpečili maximálnu možnú ochranu zdravia ľudí.

Máme zabezpečenú dennú dostupnosť testovania a aktuálne prebieha aj prihlasovanie na očkovanie proti covidu, ktoré bude priamo v závode," dodala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenské automobilky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH predstavilo balík opatrení, ktorý by rozviazal ruky samosprávam v budovaní dostupného bývania
<< predchádzajúci článok
Vo svete pribudlo počas tretieho týždňa v roku najviac od vypuknutia pandémie, 21 miliónov nákaz