Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. júla 2021

Dostali ste prvú dávku vakcíny pred 9. júlom? Po návrate zo zahraničia vás čaká karanténaOsoby, ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pred 9. júlom, už musia ísť do karantény. Vyplýva to uzneseniaZdieľať
gettyimages 1295815181 676x451 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Osoby, ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pred 9. júlom, už musia ísť do karantény. Vyplýva to uznesenia Ústavného súdu SR, ktoré v sobotu vyšlo v zbierke zákonov. Stanovisko poskytol Marek Eliáš z Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR).


„Ústavný súd zverejnením uznesenia pozastavil časť paragrafu deväť vyhlášky ÚVZ SR o prechodnom ustanovení pre osoby po prvej dávke vakcíny, ktorú absolvovali do 9. júla. Pôvodne mohli ukončiť karanténu hneď v prvý deň po obdržaní negatívneho výsledku testu na COVID-19. Toto prechodné obdobie malo platiť do pondelka 2. augusta, zverejnením uznesenia Ústavného súdu SR však prestalo platiť už dnes," informoval Eliáš.

V súčasnosti tieto osoby po vstupe na Slovensko musia ísť do domácej karantény s tým, že najskôr na piaty deň môžu podstúpiť PCR test. Ak je výsledok testu negatívny, karanténa sa im končí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dostali ste prvú dávku vakcíny pred 9. júlom? Po návrate zo zahraničia vás čaká karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí
<< predchádzajúci článok
Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán

Dostali ste prvú dávku vakcíny pred 9. júlom? Po návrate zo zahraničia vás čaká karanténa - diskusné fórum čitateľov