Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2021

Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje IránZodpovednosť za útok na ropný tanker, pri ktorom tento týždeň zahynuli dvaja ľudia, nesie Irán. Vyhlásil to v piatok izraelský minister zahraničných vecíZdieľať
persian_gulf_tensions_98531 c08bbf5a2c234852b22c1214b9dc6e8f 676x422 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Zodpovednosť za útok na ropný tanker, pri ktorom tento týždeň zahynuli dvaja ľudia, nesie Irán. Vyhlásil to v piatok izraelský minister zahraničných vecí Ja'ir Lapid, ktorého citoval portál bbc.com.


Terčom útoku v Arabskom mori pri pobreží Ománu sa stala vo štvrtok večer loď Mercer Street spoločnosti Zodiac Maritime. Okolnosti incidentu zostávajú nejasné, izraelský minister napriek tomu hovorí o diele „iránskeho terorizmu“. Ako uviedol vo vyhlásení, Irán nie je iba izraelský problém a svet nesmie zostať ticho. Irán obvinenia nekomentoval.

Firma Zodiac Maritime so sídlom v Londýne patrí do skupiny Zodiac Group izraelského miliardára Ejala Ofera. Spoločnosť uviedla, že naďalej zisťuje, čo presne sa stalo. Záujem čo najrýchlejšie pomenovať skutkový stav vyjadrila aj britská vláda.

Útok, na ktorom sa podľa niektorých zdrojov zúčastnilo bezpilotné lietadlo, neprežili dvaja členovia posádky. Jeden z nich bol štátny občan Veľkej Británie a druhý Rumunska. Ďalšie obete alebo zranenia podľa spoločnosti Zodiac Maritime neboli hlásené a tanker sprevádzaný loďami amerického námorníctva sa plaví do bezpečného prístavu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dostali ste prvú dávku vakcíny pred 9. júlom? Po návrate zo zahraničia vás čaká karanténa
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo práce predstavilo návrh stratégie dlhodobej starostlivosti na Slovensku. Aké reformy chystá?

Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán - diskusné fórum čitateľov