Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. júla 2021

Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudíMiera zamestnanosti v rámci krajín Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v prvom kvartáli tohto roka ...Zdieľať
pohovor 676x451 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Miera zamestnanosti v rámci krajín Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v prvom kvartáli tohto roka vzrástla na 66,8 percenta z úrovne 66,7 percenta v predchádzajúcom štvrťroku.


OECD, ktorá združuje rozvinuté trhové ekonomiky, o tom informovala v tlačovej správe zverejnenej v pondelok. Celkovo bolo v krajinách OECD v prvom kvartáli zamestnaných takmer 581 miliónov ľudí.

V USA zamestnanosť v prvom štvrťroku vzrástla o 0,5 pb na 68,4 percenta a v Kanade o 0,1 pb na 72,1 percenta. V eurozóne miera zamestnanosti počas januára až marca oslabila o 0,4 pb na 66,9 percenta.

V rámci menovej únie sa prejavili výrazné nerovnováhy, keď miera zamestnanosti siahala od najnižšej hodnoty 53,9 v Grécku až po maximum 79,3 percenta v Holandsku. Na Slovensku sa zamestnanosť mierne zvýšila z úrovne 67,4 percenta na 67,5 percenta.

V Japonsku sa zamestnanosť zvýšila o 0,3 pb na 77,6 percenta. Vo Veľkej Británii zamestnanosť v prvom kvartáli stagnovala na úrovni 74,7 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA rozšírili sankcie voči Kube, namierené sú proti najvyšším predstaviteľom polície
<< predchádzajúci článok
Dostali ste prvú dávku vakcíny pred 9. júlom? Po návrate zo zahraničia vás čaká karanténa

Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí - diskusné fórum čitateľov