Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2020

Dôvera alebo odvolanie z funkcie, Ábel Ravasz žiada od Igora Matoviča jasný postojSplnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) v sobotu vyzval premiéra Igora Matoviča (Zdieľať
abel ravasz 676x451 28.3.2020  - Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) v sobotu vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby mu buď dal dôveru a nechal ho pracovať, alebo ho odvolal z funkcie.


Urobil tak prostredníctvom statusu na sociálnej sieti, ktorým reagoval na sobotňajšie slová Igora Matoviča.

Fundovanejší než Ravasz


Ten sa počas tlačovej besedy na Úrade vlády SR vyjadril, že Peter Pollák (OĽaNO) je v problematike rómskych komunít desaťkrát fundovanejší než Ravasz. Matovič dal najavo, že s Ravaszom pri zasadaniach Ústredného krízového štábu SR nepočíta.

„Nenúťte nám niekoho, lebo niekto má dnes funkciu. V tomto štáte malo mnoho ľudí funkciu a boli absolútne neschopní v tej funkcii. A my vidíme, v akom stave sme ten štát prebrali,“ povedal na tlačovej besede Matovič.

Podľa premiéra Ravasz nerozumie problémom rómskych komunít tak ako Pollák, ktorý pochádza z prostredia rómskej komunity.

Zatiaľ chcú spolupracovať


„Igor Matovič ma dnes verejne obvinil, že nerozumiem téme rómskych komunít, najmä preto, lebo nie som Róm. Je to deň potom, ako mi Peter Pollák po konštruktívnom pracovnom stretnutí oznámil, že zatiaľ chcú so mnou spolupracovať,“ napísal Ravasz na sociálnej sieti.

Premiéra vyzval, aby mu buď dal svoju dôveru, alebo ho z funkcie splnomocnenca vlády pre rómske komunity odvolal.

„Na podobné útoky nemienim teraz reagovať, je čas krízy, nie kampane. Moje výsledky a odbornosť vie posúdiť každý, kto sa do témy vyzná. Pokojne nech sa spýta,“ dodal Ravasz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dôvera alebo odvolanie z funkcie, Ábel Ravasz žiada od Igora Matoviča jasný postoj © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia lepšie znášajúci neistotu sa menej boja koronavírusu, zistili košickí psychológovia
<< predchádzajúci článok
Nemecko posiela do Talianska armádu, prevezie pacientov nakazených koronavírusom

Dôvera alebo odvolanie z funkcie, Ábel Ravasz žiada od Igora Matoviča jasný postoj - diskusné fórum čitateľov