Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2020

Nemecko posiela do Talianska armádu, prevezie pacientov nakazených koronavírusomNemecká armáda privezie z Talianska do Nemecka šesť pacientov s ochorením COVID-19, aby sa tam mohli liečiť. Lietadlo nemeckých vzdušných síl v sobotu ráno pristálo v Bergame na severe Talianska, ktorý je ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_30291 b592e94ae61147b9b82ecc8b2c261a55 676x357 28.3.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká armáda privezie z Talianska do Nemecka šesť pacientov s ochorením COVID-19, aby sa tam mohli liečiť. Lietadlo nemeckých vzdušných síl v sobotu ráno pristálo v Bergame na severe Talianska, ktorý je najhoršie postihnutou oblasťou novým koronavírusom v krajine. Lietadlo priletí do Kolína nad Rýnom, odkiaľ pacientov prevezú do rôznych nemocníc v regióne.


Viacero nemeckých spolkových krajín sa ponúklo, že prijme talianskych pacientov nakazených novým koronavírusom. Niektorí tam už dorazili. Nemecko tiež prijalo pacientov z ťažko postihnutého východného Francúzska.

Viac o téme: Koronavírus


Nemecko má vysoký počet prípadov nákazy, viac ako 50-tisíc, no v porovnaní s Talianskom relatívne nízku úmrtnosť. Zomrelo tam viac ako 350 ľudí. Nemecký zdravotný systém tiež nie je tak veľmi vyťažený vážnymi prípadmi, ako napríklad v Taliansku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko posiela do Talianska armádu, prevezie pacientov nakazených koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôvera alebo odvolanie z funkcie, Ábel Ravasz žiada od Igora Matoviča jasný postoj
<< predchádzajúci článok
Opatrenia vlády sú podľa Žigu chaotické, Mikulec vyzýva ľudí na ich dodržiavanie

Nemecko posiela do Talianska armádu, prevezie pacientov nakazených koronavírusom - diskusné fórum čitateľov