Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2020

Egypt bude otvárať letoviská, ale ministerstvo upozorňuje Slovákov na Covid-19 aj podmienky návratuSlováci, ktorí plánujú navštíviť Egypt, by mali zvážiť vysokú mieru prenosu infekcie v guvernoráte Červeného mora aj podmienky návratu na Slovensko. Prvá etapa Upozorňuje na to ...Zdieľať
egypt_antiquities_17801 2905cdc2ce444d38a304febb18f6d683 676x471 22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci, ktorí plánujú navštíviť Egypt, by mali zvážiť vysokú mieru prenosu infekcie v guvernoráte Červeného mora aj podmienky návratu na Slovensko.

Prvá etapa


Upozorňuje na to slovenský rezort diplomacie na svojom webe v súvislosti s plánovaným obnovením pravidelných medzinárodných letov na všetkých egyptských letiskách.Podľa Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Káhire by k tomu malo dôjsť postupne od 1. júla.

„Pre zahraničných turistov v prvej etape otvorí letoviská Sharm-el-Sheikh (Južná Sinaj), Hurghada na pobreží Červeného mora a Marsa Matrouh na pobreží Stredozemného mora. Zatiaľ je medzinárodná letecká doprava do Egypta obmedzená na úplné minimum a bežné komerčné spoje sú pozastavené,” uvádza ministerstve zahraničných vecí (MZV).

Zdroj pre štátny rozpočet


Egyptská vláda prijala opatrenia s cieľom obnoviť zahraničný turizmus, ktorý je významným zdrojom príjmov štátneho rozpočtu.

Ministerstvo turistiky a starožitností napríklad poskytne všetkým cestujúcim na medzinárodných linkách 20 percentnú zľavu na jednorazové vstupné a návštevné karty na jednotlivé pamiatky a do múzeí.

„Zľavy začnú platiť po obnovení medzinárodných letov. Egypt deklaruje, že implementuje všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia odporúčané WHO a garantuje zdravie a bezpečnosť všetkých návštevníkov,” informuje MZV.


Zdroj: Webnoviny.sk - Egypt bude otvárať letoviská, ale ministerstvo upozorňuje Slovákov na Covid-19 aj podmienky návratu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vstúpte do reštaurácií McDonald’s a vychutnajte si svoje jedlo bez obáv aj za stolom
<< predchádzajúci článok
Preplácanie rekreačného príspevku štátom je vítané, otázny je jeho dopad na verejné financie