Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

28. apríla 2021

Emma Drobná a raper Dorian si urobili leto už teraz. V novom klipe natočenom na mobil



Speváčka Emma Drobná a český raper Dorian dali dokopy letný singel Feeling, ktorý sa stane hitom. V pražskom štúdiu k nemu hneď natočili aj videoklip a to len na mobil. Kvalitou však ...



Zdieľať
voj_9292 676x450 28.4.2021 (Webnoviny.sk) - Speváčka Emma Drobná a český raper Dorian dali dokopy letný singel Feeling, ktorý sa stane hitom. V pražskom štúdiu k nemu hneď natočili aj videoklip a to len na mobil. Kvalitou však presvedčí.


Myšlienka vytvoriť novú skladbu vznikla počas zimných večerov, kedy sa český raper Dorian zveril fanúšikom, že chce pripraviť novú skladbu. "Nápad na spoločný beat vznikol počas jedného zimného livestreamu. Zveril som sa fanúšikom, že by som rád spolupracoval so slovenskou speváčkou. Vznikla z toho výzva, ktorej sa chopila práve Emma, z čoho som mal veľkú radosť," uviedol Dorian.
 
 

Spolupráca kolektívu sa oplatila


Z malej myšlienky sa stala skutočnosť po zapojení producentov Jerry Lea a Naume, ktorí sú autormi pôvodného beatu. Text vytvorili Emma a Dorian spolu s Adriánom Líškom, ktorý sa zároveň postaral o mix hudby. Celý text tak vznikol počas štyroch večerov na live streame na Instagrame. "Bol to experiment, ale kolektívna kreativita nesklamala," doplnila k tvorbe skladby Emma Drobná.

Videoklip plný farieb


Pôvodne sa mal klip točiť na Ibize, ale vtedajšie opatrenia jeho tvorcom nepriali. Autor, producent a súčasne kameraman klipu Boris Holečko sa preto rozhodol, že ho natočia v pražskom štúdiu. Na jeho príprave sa podieľala agentúra Cheil. Navyše padlo rozhodnutie, že celý klip sa natočí na smartfón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. "Súčasná situácia kladie pred umelcov mnoho prekážok, ale výzvy môžu priniesť aj nové a nevšedné nápady. A tak sme sa namiesto drahej produkcie na Ibize rozhodli ukázať, že skvelé veci môžu vzniknúť aj vo vysočanskom štúdiu s dobrým smartfónom v ruke," uviedol Boris a zároveň dodal: "Smartfón S21 Ultra dokáže zachytiť krásne a sýte farby, takže color grading v postprodukcii bol minimálny. Vo videu sú dokonca z väčšej časti využité zábery priamo zo smartfónu bez dodatočných farebných korekcií. Je super ľuďom ukázať, čo dokáže natočiť smartfón, ktorý je súčasťou našich bežných dní."

Singel Feeling už hrá vo vybraných rádiách a bude nasadený aj do hudobných televíznych kanálov. Ak máš chuť, môžeš si ho vypočuť aj na Spotify.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Emma Drobná a raper Dorian si urobili leto už teraz. V novom klipe natočenom na mobil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Tajomný svet Andary. Nové slovenské fantasy
<< predchádzajúci článok
Európa v južnom observatóriu odštartovala testy automatizovaného pozorovania asteroidov

Emma Drobná a raper Dorian si urobili leto už teraz. V novom klipe natočenom na mobil - diskusné fórum čitateľov