Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. mája 2023

Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesuVyužívanie eurofondov a Plánu obnovy a odolnosti je veľkou prioritou vlády. Podľa podpredsedníčky vlády pre tieto dve oblasti Lívie ...Zdieľať
3j2a9991 676x451 31.5.2023 (SITA.sk) - Využívanie eurofondov a Plánu obnovy a odolnosti je veľkou prioritou vlády. Podľa podpredsedníčky vlády pre tieto dve oblasti Lívie Vašákovej sú možnosti, ako zefektívniť celý proces a dostať ho na čo najvyššiu úroveň.

Dočerpávanie eurofondového obdobia


Ako informovala po stredajšom rokovaní vlády, rezortní ministri by si mali byť vedomí toho, v akom stave je dočerpávanie eurofondového obdobia 2014 až 2020, ako aj plnenie míľnikov do tretej a štvrtej žiadosti o platbu z plánu obnovy. Vláda schválila ústnu informáciu vicepremiérky o čerpaní eurofondov a implementácii plánu obnovy.

Všetko sú to veci, ktorým sa budeme primárne venovať na najbližších vládach. Peniaze z eurofondov je potrebné využiť tento rok, alebo v prípade plánu obnovy splniť míľniky a ciele, aby sme mohli požiadať o peniaze z Bruselu,“ uviedla Vašáková.

Tretia žiadosť o platbu


Máme súčinnosť aj rezortných ministrov, budeme pravidelne monitorovať, ako sa darí starým štrukturálnym fondom,“ podotkla s tým, že chcú veľmi pružne využiť aj možnosti v rámci flexibilít, ktoré sú k dispozícii.

Vašáková tiež povedala, že sa chcú pripraviť na to, aby tretia žiadosť o platbu z plánu obnovy odišla ešte na jeseň, a pripraviť všetko, aby štvrtá žiadosť o platbu mohla ísť koncom roka.


Zdroj: SITA.sk - Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V záhrade horel človek, zasahovať museli hasiči aj leteckí záchranári
<< predchádzajúci článok
Mikulcov nákup vrtuľníka za 13 miliónov eur už vyšetruje NAKA (video)