Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. mája 2023

Mikulcov nákup vrtuľníka za 13 miliónov eur už vyšetruje NAKA (video)NAKA začala trestné stíhanie vo veci nákupu vrtuľníka na ministerstve vnútra. StranaZdieľať
img_6386 676x451 31.5.2023 (SITA.sk) - NAKA začala trestné stíhanie vo veci nákupu vrtuľníka na ministerstve vnútra. Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko to oznámila to vo videu zverejnenom na sociálnej sieti youtube.com.

Zrušenie a následné zopakovanie nákupu


Strana ešte v januári tohto roka podala trestné oznámenie na vtedajšieho ministra vnútra Romana Mikulca za nákup lichtenštajnského vrtuľníka za viac ako 13 miliónov eur.

„Tento nákup Mikulcovi zrušil Úrad pre verejné obstarávanie, ale Mikulec ho zopakoval. Preto sme podali trestné oznámenie,“ skonštatoval vo videu predseda strany Marian Kotleba.


Trestné stíhanie NAKA


„V stredu nám bolo doručené upovedomenie o začatí trestného stíhania NAKA pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe,“ prezradil poslanec parlamentu a člen ĽSNS Rastislav Šlosár.

„Nie je možné, aby si politici v postavení ministrov nakupovali 13-miliónové vrtuľníky len tak, bez ohľadu na zákon. Zákon musí platiť pre všetkých rovnako,“ dodal na záver videa Kotleba.


Zdroj: SITA.sk - Mikulcov nákup vrtuľníka za 13 miliónov eur už vyšetruje NAKA (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurofondy a plán obnovy sú veľkou prioritou vlády, Vašáková vidí možnosti na zefektívnenie procesu
<< predchádzajúci článok
Švédsko by sa podľa Blinkena malo pridať k NATO, Turecko zase dostať vylepšené stíhačky F-16