Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. mája 2020

Európska komisia navrhla v boji proti koronakríze nový nástroj, podporí platobnú schopnosť firiemEurópska komisia (EK) navrhla nový nástroj na podporu platobnej schopnosti, ktorý vychádza z existujúceho Európskeho fondu pre strategické investície ...Zdieľať
europska unia 676x507 30.5.2020  - Európska komisia (EK) navrhla nový nástroj na podporu platobnej schopnosti, ktorý vychádza z existujúceho Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI).


V piatok navrhnutý nástroj má zmobilizovať súkromné zdroje a podporiť životaschopné európske spoločnosti v odvetviach, regiónoch a krajinách, ktoré sú najviac ekonomicky postihnuté pandémiou koronavírusu.

Funkčný by mohol byť už v tomto roku s rozpočtom 31 mld. eur. Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovalo Zastúpenie Európskej komisie v SR.

"Celkovo bude na podporu platobnej schopnosti pre inak zdravé spoločnosti zo všetkých hospodárskych sektorov k dispozícii 300 mld. eur s cieľom pripraviť ich na udržateľnú, digitálnu a odolnú budúcnosť," konštatuje sa v správe.

EK zvyšuje aj financie pre InvestEU, hlavný európsky investičný program, na úroveň 15,3 mld. eur na mobilizovanie súkromných investícií do projektov v EÚ.

Okrem toho sa v rámci programu InvestEU vytvorí nástroj strategických investícií, schopný generovať investície do výšky 150 mld. eur na zvýšenie odolnosti strategických sektorov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia navrhla v boji proti koronakríze nový nástroj, podporí platobnú schopnosť firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Osem humanitárnych pracovníkov uniesli a zabili ozbrojenci, WHO vraždy označila za barbarské a ohavné
<< predchádzajúci článok
Spojené štáty uvalili na Irán sankcie, krajina však bude vo vývoji jadrového programu ďalej pokračovať

Európska komisia navrhla v boji proti koronakríze nový nástroj, podporí platobnú schopnosť firiem - diskusné fórum čitateľov