Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2020

Osem humanitárnych pracovníkov uniesli a zabili ozbrojenci, WHO vraždy označila za barbarské a ohavnéV Somálsku uniesli a zavraždili osem humanitárnych pracovníkov. Prípad sa stal v blízkosti hlavného mesta, pričom podľa vlády boli obete "veľmi ...Zdieľať
gettyimages 106492379 676x507 30.5.2020 (Webnoviny.sk) - V Somálsku uniesli a zavraždili osem humanitárnych pracovníkov. Prípad sa stal v blízkosti hlavného mesta, pričom podľa vlády boli obete "veľmi mladé".


Minister pre humanitárne záležitosti odsúdil prípad a dodal, že útoky proti humanitárnym pracovníkom znemožňujú prístup k tak veľmi potrebnej pomoci, a to obzvlášť v čase pandémie COVID-19.

Za vraždami zrejme stojí ozbrojená skupina


Zatiaľ nie je známe, ktorá ozbrojená skupina stojí za vraždami. V krajine často vyčíňa extrémistické hnutie aš-Šabáb, ktoré je napojené na al-Káidu. Militantná skupina často útočí v Mogadiše a okolí, a to aj na humanitárnych pracovníkov.

Najnovší prípad sa stal v zdravotníckom zariadení, ktoré prevádzkuje miesta nezisková organizácia Zamzam Foundation. Jej predstavitelia potvrdili, že ozbrojení muži uniesli obete v stredu popoludní a ich telá našli na druhý deň.

WHO vraždy odsúdila


Vraždy odsúdila aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a označila ich za "barbarské a ohavné".

Somálsko je pre humanitárnych pracovníkov jedno z najnebezpečnejších miest na svete.


Zdroj: Webnoviny.sk - Osem humanitárnych pracovníkov uniesli a zabili ozbrojenci, WHO vraždy označila za barbarské a ohavné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Vieme, aké nás po chladnom máji čaká leto
<< predchádzajúci článok
Európska komisia navrhla v boji proti koronakríze nový nástroj, podporí platobnú schopnosť firiem

Osem humanitárnych pracovníkov uniesli a zabili ozbrojenci, WHO vraždy označila za barbarské a ohavné - diskusné fórum čitateľov