Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. septembra 2023

Európska komisia stopla spoločnosti Booking akvizíciu švédskeho poskytovateľa letov Etraveli Group


Tagy: Akvizícia

Európska komisia v pondelok uviedla, že zablokovala akvizíciu švédskeho poskytovateľa rezervácií letov Etraveli Group americkou spoločnosťou ...Zdieľať
gettyimages 506815322 676x380 25.9.2023 (SITA.sk) - Európska komisia v pondelok uviedla, že zablokovala akvizíciu švédskeho poskytovateľa rezervácií letov Etraveli Group americkou spoločnosťou Booking.


Výkonná zložka Európskej únie argumentovala tým, že prevzatie by spoločnosti Booking umožnilo zvýšiť svoje dominantné postavenie na európskom trhu.

Komisia vyhlásila, že upozornila spoločnosť Booking Holdings na svoje obavy, pričom nápravné opatrenia, ktoré platforma ponúkla, neboli dostatočné. Do portfólia Bookingu patria napríklad Booking.com, Rentalcars, Priceline či Agoda.

Spoločnosť Booking Holdings uviedla, že sa plánuje odvolať a dodala, že fúzia by „poskytla spotrebiteľom a partnerom obrovské výhody tým, že by priniesla viac možností a konkurencieschopné ceny“.

Komisia sa domnieva, že navrhovaná dohoda v hodnote 1,63 miliardy eur by viedla k vyšším nákladom pre hotely a mohla by negatívne ovplyvniť ceny, ktoré platia spotrebitelia.


Zdroj: SITA.sk - Európska komisia stopla spoločnosti Booking akvizíciu švédskeho poskytovateľa letov Etraveli Group © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Akvizícia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia preveruje informácie z Haščákových mobilov, začali stíhanie
<< predchádzajúci článok
Maďarsko sa neponáhľa, parlament tento rok členstvo Švédska v NATO zrejme neratifikuje