Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. januára 2022

Európska únia predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku pre nedodržiavanie mierovej dohody z MinskuEurópska únia vo štvrtok predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku o šesť mesiacov za to, že nedodržiava svoje záväzky vyplývajúce z mierovej dohody. Opatrenia sú zamerané na ruský finančný, ...Zdieľať
trump_russia_probe_ties_20632 2883ce5eac48418087c1ce65c4923962 1 676x454 13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia vo štvrtok predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku o šesť mesiacov za to, že nedodržiava svoje záväzky vyplývajúce z mierovej dohody.


Opatrenia sú zamerané na ruský finančný, energetický a obranný sektor, ako aj na tovar, ktorý možno použiť na civilné aj vojenské účely.

Tento krok je súčasťou priebežnej revízie a nesúvisí so súčasným napätím v súvislosti s hromadením vojenských síl Ruska v blízkosti Ukrajiny.

Tieto opatrenia sú súčasťou sankcií uvalených na Rusko po anexii ukrajinského Krymu v roku 2014.

Naviazané sú na dodržiavanie mierovej dohody z Minsku z roku 2015. Sankcie budú platiť minimálne do 31. júla.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku pre nedodržiavanie mierovej dohody z Minsku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak pôjde Norbert Bödör opäť do väzby, bude to podľa Sakovej hanba pre Slovensko
<< predchádzajúci článok
Eurokomisárka Johanssonová kritizuje Litvu, Lotyšsko a Poľsko pre zatláčanie migrantov na hraniciach s Bieloruskom

Európska únia predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku pre nedodržiavanie mierovej dohody z Minsku - diskusné fórum čitateľov