Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2022

Exprezident Trump mal návštevu, agenti FBI prehľadali jeho sídlo Mar-a-Lago (foto)Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) prehľadal jeho ...Zdieľať
trump_fbi_49433 21dcc5d13d294a6db4a48c78cc783cb1 676x451 9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) prehľadal jeho sídlo Mar-a-Lago na Floride.

Neoznámená razia


Dvaja ľudia oboznámení so situáciou pre agentúru AP uviedli, že pondelková domová prehliadka sa týka vyšetrovania zameraného na to, či niekdajší šéf Bieleho domu odtiaľ vzal dokumenty podliehajúce utajeniu.

Agenti tiež podľa nich zisťovali, či tam Trump nemal aj ďalšie prezidentské záznamy alebo utajené dokumenty. Trump v dlhom vyhlásení nešpecifikoval dôvod prehliadky.


Naopak tvrdil, že agenti vykonali „neoznámenú raziu", ktorú prirovnal k „prokurátorskému pochybeniu", a že mu napríklad otvorili trezor.

Vyšetrovanie ministerstva spravodlivosti


Prehliadka zintenzívňuje niekoľko mesiacov trvajúce vyšetrovanie ministerstva spravodlivosti, ktoré sa venuje potenciálnemu nesprávnemu zaobchádzaniu s utajovanými informáciami.

O to ho požiadal Národný archív po tom, čo začiatkom tohto roka získal z Mar-a-Lago 15 škatúľ záznamov obsahujúcich utajované informácie. Národný archív uviedol, že Trump mal tento materiál odovzdať po odchode z úradu.

Agentúra AP pripomína, že existuje viacero federálnych zákonov, ktoré upravujú zaobchádzanie s utajovanými záznamami a citlivými vládnymi dokumentmi, vrátane zákonov, podľa ktorých je odstránenie takéhoto materiálu a jeho uchovávanie na nepovolenom mieste trestným činom.Zdroj: Webnoviny.sk - Exprezident Trump mal návštevu, agenti FBI prehľadali jeho sídlo Mar-a-Lago (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako hodnotíte inváziu Československa v roku 1968 a ruskú okupáciu? Každý tretí Slovák do 35 rokov nemá názor
<< predchádzajúci článok
Rusko hovorí o jednostrannej výhode USA a zmrazilo inšpekcie jeho jadrových arzenálov