Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2022

Rusko hovorí o jednostrannej výhode USA a zmrazilo inšpekcie jeho jadrových arzenálovRusko v pondelok oznámilo zastavenie amerických inšpekcií jeho jadrových arzenálov na základe dohody o obmedzení strategických útočných zbraní Nový START. Ruské ministerstvo zahraničia ...Zdieľať
russia_minister_nyet_43477 b5a4985ab6034eb49da7c50930a5c709 1 676x490 9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v pondelok oznámilo zastavenie amerických inšpekcií jeho jadrových arzenálov na základe dohody o obmedzení strategických útočných zbraní Nový START.Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že sankcie uvalené na ruské lety, vízové obmedzenia a ďalšie prekážky znemožňujú ruským vojenským expertom navštíviť miesta s jadrovými zbraňami v USA, čo dáva Spojeným štátom „jednostrannú výhodu". Moskva tvrdí, že zmrazenie inšpekcií je dočasné a dohoda ho povoľuje v „mimoriadnych prípadoch". Bidenova administratíva na to bezprostredne verejne nereagovala.


Uvedenú dohodu o znižovaní počtu jadrových zbraní podpísali 8. apríla 2010 v Prahe vtedajší prezidenti Ruska a USA - Dmitrij Medvedev a Barack Obama. Každá krajina môže vlastniť maximálne 1 550 strategických nukleárnych hlavíc a 700 balistických striel a bombardérov, pričom pakt obsahuje aj pravidlá pre vzájomnú kontrolu. USA a Rusko sa začiatkom minulého roka dohodli na predĺžení prelomovej dohody do februára 2026.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko hovorí o jednostrannej výhode USA a zmrazilo inšpekcie jeho jadrových arzenálov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exprezident Trump mal návštevu, agenti FBI prehľadali jeho sídlo Mar-a-Lago (foto)
<< predchádzajúci článok
Výskumníci niekoľko mesiacov na Ukrajine skúmali 27 ruských najmodernejších zbraňových systémov