Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. augusta 2020

Facebook zablokoval podporovateľov brazílskeho prezidenta, nariadenie súdu považuje za extrémneSpoločnosť Facebook splnila príkaz brazílskeho najvyššieho súdu a na svojej platforme celosvetovo zablokovala účty dvanástich podporovateľov ...Zdieľať
america_protests_facebook_hate_groups_75877 d52f24cfc4af4eb9bb6efeb6acb43648 676x451 2.8.2020  - Spoločnosť Facebook splnila príkaz brazílskeho najvyššieho súdu a na svojej platforme celosvetovo zablokovala účty dvanástich podporovateľov prezidenta Jaira Bolsonara. Stalo sa tak deň po tom, čo súd firmu pokutoval za to, že to neurobila ešte v máji, po tom, ako to nariadil, a zablokovala kontá len v rámci Brazílie.

Falošné správy proti sudcomDaní podporovatelia čelia obvineniam, že šíria falošné správy namierené proti sudcom.

Za nesplnenie nariadenia o celosvetovom zablokovaní prístupu k daným účtom dal v piatok brazílsky najvyšší súd Facebooku pokutu 1,92 milióna brazílskych reálov (v prepočte vyše 313-tisíc eur). Za každý deň nesplnenia nariadenia mu vymeral ďalších 100-tisíc reálov (vyše 16-tisíc eur).

Facebook vo vyhlásení reagoval, že nariadenie súdu je extrémne a "v rozpore so zákonmi a jurisdikciami na celom svete". "Vzhľadom na hrozbu trestnej zodpovednosti voči miestnemu zamestnancovi v tejto chvíli nevidíme inú alternatívu, ako vyhovieť tomuto rozhodnutiu tým, že globálne zablokujeme účty, zatiaľ čo sa odvoláme na najvyššom súde," uvádza sa tiež v stanovisku.

Kontá mal blokovať aj Twitter


Medzi osobami, ktorým zablokovali účty, sú napríklad líder strany lojálnej voči prezidentovi Roberto Jefferson či jeden z najznámejších brazílskych podnikateľov Luciano Hang.

Okrem Facebooku v máji súd prikázal zablokovať účty aj sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, a to konkrétne 16 kont. Či aj Twitter dostal pokutu, nie je známe, píše spravodajský portál BBC.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook zablokoval podporovateľov brazílskeho prezidenta, nariadenie súdu považuje za extrémne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indického herca prepustili z nemocnice, bollywoodska hviezda mala negatívny test na koronavírus
<< predchádzajúci článok
Crew Dragon smeruje na Zem, odpojenie od Medzinárodnej vesmírnej stanice bolo úspešné (naživo)

Facebook zablokoval podporovateľov brazílskeho prezidenta, nariadenie súdu považuje za extrémne - diskusné fórum čitateľov