Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. februára 2020

Facebook zakázal falošné reklamy súvisiace s koronavírusomSociálna sieť Facebook zakázala reklamy, ktoré obsahujú falošné tvrdenia o produktoch súvisiacich s novým koronavírusom. Zákaz sa týka reklám na produkty, ktoré naznačujú ...Zdieľať
gta 676x450 27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna sieť Facebook zakázala reklamy, ktoré obsahujú falošné tvrdenia o produktoch súvisiacich s novým koronavírusom. Zákaz sa týka reklám na produkty, ktoré naznačujú obmedzenú ponuku s cieľom vytvoriť "pocit nutnosti" prostredníctvom zmienky koronavírusu, a aj reklám zaručujúcich vyliečenie alebo prevenciu pred ním.

Zakázané sú reklamy na rúšky


Povolené nie sú napríklad reklamy na rúška na tvár, ktoré tvrdia, že stopercentne zaručujú prevenciu pred šírením koronavírusu, uviedol v stredu Facebook. Zákaz platí od tohto týždňa.

Facebook už skôr zakázal reklamy a bežné neplatené príspevky o koronavíruse, ktoré ponúkajú falošné spôsoby liečby, ako je napríklad pitie bielidla, šíria konšpiračné teórie alebo odrádzajú ľudí od toho, aby vyhľadali lekársku pomoc.

Nové opatrenia


Nové opatrenie prišlo v čase, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že počet nových prípadov mimo územia Číny v utorok po prvý raz presiahol počet nových prípadov v krajine.

Celosvetovo sa novým koronavírusom nakazilo viac ako 82-tisíc ľudí v približne 40 krajinách. Na ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, zomrelo vyše 2 800 ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook zakázal falošné reklamy súvisiace s koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológovia varujú pred silným vetrom na horách, výstraha platí pre 11 okresov
<< predchádzajúci článok
Agentúra Fitch potvrdila rating Európskej únie a Euratomu na stupni AAA

Facebook zakázal falošné reklamy súvisiace s koronavírusom - diskusné fórum čitateľov