Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2020

Agentúra Fitch potvrdila rating Európskej únie a Euratomu na stupni AAAMedzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila Európskej únii a Európskemu spoločenstvu pre atómovú energiu (Euratom) ...Zdieľať
vlajka europska unia 27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila Európskej únii a Európskemu spoločenstvu pre atómovú energiu (Euratom) dlhodobý emisný rating na najvyššom stupni AAA a krátkodobý rating na úrovni F1+. Výhľad dlhodobého ratingu je stabilný.


Hodnotenie úverovej spoľahlivosti EÚ a Euratomu sa opiera o 27 členských krajín, ktoré naďalej spoľahlivo plnia svoje záväzky vo vzťahu k rozpočtu európskeho spoločenstva. Fitch pripomína, že zhruba 35 % rozpočtových zdrojov EÚ prichádza od piatich členských štátov s najvyšším ratingom na stupni AAA.

Podľa agentúry v prospech najvyšších ratingov ďalej hovoria konzervatívne pravidlá EÚ a Euratomu pri poskytovaní a získavaní úverov, ako aj štatút prednostného veriteľa, ktorým disponujú obe inštitúcie. Agentúra tiež očakáva, že príspevky členských štátov do rozpočtu EÚ budú pokračovať v predvídateľnom objeme a včas.


Zdroj: Webnoviny.sk - Agentúra Fitch potvrdila rating Európskej únie a Euratomu na stupni AAA © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook zakázal falošné reklamy súvisiace s koronavírusom
<< predchádzajúci článok
Bratislavčania kritizovali nariadenie polície o pokutách, Vallo považuje situáciu za nešťastne formulovanú

Agentúra Fitch potvrdila rating Európskej únie a Euratomu na stupni AAA - diskusné fórum čitateľov